zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Další rekord v Uherském Hradišti?

Režisér a ředitel Igor Stránský

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Slovácké divadlo v těchto dnech představilo předplatné na rok 2011. I tentokrát se dá očekávat rekordní zájem.
„Snažili jsme se, aby skladba titulů na příští rok byla co nejzajímavější. A jsem přesvědčený, že se nám to povedlo,“ konstatuje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Divadlo už teď registruje desítky nových zájemců. Letos jej přitom navštěvovalo téměř 8000 předplatitelů, což je jedno z nejvyšších čísel v republice a několikrát to potvrdil i herec a prezident Herecké asociace Václav Postránecký. „Vždyť tolik předplatitelů nemá ani pražské Národní divadlo.“

Slovácké divadlo navíc jako jedno z mála nesáhlo ke zdražování a příští rok nabízí předplatné za pozoruhodně nízkou cenu. Proč? „Slíbili jsme našim předplatitelů, že budou mít výhody a to taky splníme,“ dodává Josef Kubáník a pohled na ceny vstupného mu dávají zapravdu. Majitelé předplatného ušetří neuvěřitelných 30% z ceny vstupného, které by si kupovali jednotlivě. Divadelníci ale nabízejí i další bonus. Každý, kdo bude vlastnit předplatné na rok 2011, dostane 25% slevu na komedii Bůh masakru, kterou bude divadlo uvádět na Malé scéně. A kdo ji už viděl, může si slevu vyčerpat u bláznivé komedie Penzion pro svobodné pány. „Těch výhod je opravdu hodně. Když totiž slevy pomineme, tak každý předplatitel bude mít své místo v hledišti, které mu už nikdo nezasedne a hlavně si nebude muset telefonovat do divadla a čekat na volné lístky. Všechny naše novinky uvidí,“ dodává Josef Kubáník.
Každý, kdo touží po předplatném na rok 2011, dostane v pokladně divadla navíc zdarma katalog, ve kterém jsou popsány všechny hry, ale najde v něm i fotografie ze stávajících inscenací a snímky oblíbených uherskohradišťských herců. „Chceme našim divákům poskytovat ten největší možný servis. Nadšení být se Slováckým divadlem je obrovské,“ uzavírá Josef Kubáník.

Hudební podívaná: Vojna – jak se žilo na vesnici 20. století? Příběhy mladých i starých se prožívají při masopustním veselí, na svatebních obřadech a vrcholí při odchodu mužů na vojnu. Syrové příběhy, ve kterých se možná kdekdo pozná.

Horor: 39 stupňů – kanadský turista je v Londýně křivě obviněný z vraždy. A tak musí prchat a dokazovat svoji nevinu. Ať udělá co udělá, roztáčí kolotoč neuvěřitelných dobrodružství. Diváci Slováckého divadla si v poslední době přáli detektivku i horor. Nyní obojí dostávají v tom nejlepším balení. Od mistra Alfréda Hitchcocka.

Česká klasika: Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert - Život v Dalskabátech není obyčejným. Jak by mohl být, když je to všude samý čert. Oblíbená pohádková komedie byla na jevišti Slováckého divadla naposledy uvedena před 25 lety. Dodnes na ni mnozí diváci vzpomínají, a tak si divadelníci řekli, že je nejlepší čas ji připomenout.

Komedie: Hráči – v uzavřené společnosti karetních hráčů vítězí ten, který dokáže rozrýt falešnou hru dřív, než je podveden. Že to není důvod k legraci? Ale ano. Když prozradíme jméno režiséra Roberta Bellana, je jasné, že zabrat dostanou především divácké bránice. Každý, kdo už viděl jeho předchozí komedie Rychlé šípy, či 1+2=6 moc dobře ví, o čem je řeč.

Světová klasika: Dům Bernardy Alby – všech pět dcer v domě je na vdávání. Touží po lásce, místo toho je čeká osud jeptišek. Jejich matka totiž hlídá své dcery natolik, že z domu udělá celu. Jedna z nejlepších her světové klasiky dostane každého.

Česká novinka: Denní dům, noční dům – v kronice poloopuštěné vsi ožívají legendy o světcích, příběhy o vlkodlacích, ale lze si taky přečíst záludné recepty na jídlo z muchomůrek. Kdo to všechno píše? Vševědoucí parukářka Marta. A ta ví víc, než si kdo myslí… Slovácké divadlo uvede divadelní novinku jako první u nás.

A kdo všechny inscenace ve Slováckém divadle stvoří???
Igor Stránský: Stálice režijního týmu Slováckého divadla má za sebou nespočet veleúspěšných inscenací. Na příští rok si vybral českou a světovou klasiku – komedii Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert a světoznámý Dům Bernardy Alby. Po jeho mimořádně zdařilém nastudování komedie Harold a Maude, na kterou se dodnes někteří diváci nemohou dostat, se dají očekávat další silné inscenace.

Robert Bellan: Mistr veseloher je podepsán pod nejúspěšnějšími komediemi Slováckého divadla všech dob. Ať jsou to Rychlé šípy nebo bláznivá komedie 1+2=6, která rovněž vyprodává divadlo měsíce dopředu a pyšní se titulem Komedie diváků z Festivalu smíchu v Pardubicích. Pro příští rok si zkušený režisér vybral komedii plnou karetních podrazů s názvem Hráči.

Radovan Lipus: Ani významný televizní i divadelní režisér nebude se Slováckým divadlem spolupracovat poprvé. S velkým úspěchem připravil například romantickou komedii Pýcha a předsudek a nechal se slyšet, že spolupráce s herci uherskohradišťského divadla patřila k jeho nejlepším. „Ve Slováckém divadle bydlí divadelní bůh,“ prohlásil. Příští rok pod jeho taktovkou divadlo uvede českou premiéru hry Denní dům, noční dům.

Věra Herajtová: Režisérka známá z mnoha prestižních scén celé republiky se uherskohradišťským divákům představí poprvé a hned jednou z nejlepších komedií posledních deseti let. Do Slováckého divadla míří komediální horor podle slavného filmu Alfréda Hitchcocka 39 stupňů.

Jan Antonín Pitínský: I díky němu se Slovácké divadlo vyšvihlo mezi nejlepší české soubory. Jeho nastudování Gazdiny roby, Bratrů Karamazových, Lišky Bystroušky i Divé Báry znamenalo pokaždé velkou událost a přineslo divadlu nespočet cen. Nikdo nepochybuje, že se mezi divadelní klenoty zařadí i jeho nastudování slavné Vojny E. F. Buriana.

18.10.2010 01:10:40 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 18 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Bastard (Městské divadlo Brno)

Články v rubrice - Zprávy

Asociace profesionálních divadel oslavila 30. narozeniny

Asociace profesionálních divadel

Asociace profesionálních divadel (APD) oslavila narozeniny zintenzivněním své dosavadní činnosti, zejména v so ...celý článek



Časopis 18 - sekce

HUDBA

Pet Shop Boys: Nonetheless

Přebal alba

Legenda taneční a elektropopové hudby. Britské duo Pet Shop Boys proslulo už koncem osmdesátých let, kdy vydal celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Fotografie Miloše Budíka v Praze

Vila Tugendhat ve fotografii Miloše Budíka

Muzeum města Prahy navazuje na výstavu Muzea města Brna Miloš Budík – Jsem fotograf, a představí hlavním celý článek

další články...