zvláštní poděkování
Volný.cz

Dialog s kandidáty na post uměleckého ředitele Činohry ND

Národní divadlo

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Národní divadlo oslovilo pět výrazných divadelních osobností, aby vypracovaly strategii rozvoje souboru Činohry ND pro léta 2022 - 2028. Jedná se o ředitelku divadla X10, dramaturgyni Lenku Havlíkovou, režiséra, scénografa a pedagoga Mariána Amslera, uměleckého šéfa Komorní scény Aréna v Ostravě Ivana Krejčího a režijní duo SKUTR (Lukáš Kukučka a Martin Trpišovský).

Stalo se tak na základě předchozích jednání o podmínkách dobré spolupráce a na základě doporučení odborných poradců, kterými jsou umělecká šéfka Divadla Na zábradlí Dora Viceníková, emeritní ředitelka Dejvického divadla, výkonná ředitelka Asociace profesionálních divadel Eva Kejkrtová Měřičková, prorektor AMU prof. Jan Hančil, kteří jsou také zároveň členy Garanční rady Národního divadla (poradního orgánu ministra kultury), ředitel Národního divadla v Brně Martin Glaser a herec David Prachař, který byl nominován uměleckým souborem.
Následující dialog vyvrcholí v polovině listopadu debatou nad zpracovanými strategiemi, doporučením odborníků a finálním rozhodnutím generálního ředitele ND prof. MgA. Jana Buriana. "Jsme rádi, že zájem o spolupráci s Činohrou ND mají různorodé osobnosti s nezpochybnitelnými uměleckými výsledky, manažerskými zkušenostmi i vynikajícím renomé," uvedl Burian.

7.10.2021 11:10:25 Redakce | rubrika - Ze zlaté kapličky

Časopis 42 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Festival studentského divadla OLDstars

Časopis 42 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 42. týden

Úžasné zpěvačky

Bigbít (7/42)
Unikátní dokumentární cyklus o historii české a slovenské rockové hudby se vrací na obrazovky celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Václav Marhoul

Tobruk

Mazaný Filip
Tomáš Hanák v hlavní roli ostře nabité parodie. Český film (2003). Dále hrají: V. Cibulková, P celý článek

další články...