zvláštní poděkování
Volný.cz

Festival v Káznici o minulosti a budoucnosti naší svobody

Plakát akce

autor: archiv   

zvětšit obrázek

V barokní brněnské káznici, neblaze proslulé v obou totalitách minulého století, představí od 20. - 23. září 2017 festival program rezonující s historií a odkazem tohoto místa.
Kromě představení Divadla Líšeň s aktuální lidskoprávní tematikou - Hygiena krve a Putin lyžuje festival nabídne inscenaci Brusel.cz hostujícího Divadla 100 Opic, taneční kompozice Hlas Anny Frankové od přední současné choreografky Miřenky Čechové a Břehy absolventa Duncen Centre Romana Zotova a bývalého člena skupiny Děrevo Ivana Volkova. Večery zakončí koncerty kapel The Plastic People of the Universe New Generation a Musica Balkanika lidovými ukrajinskými písněmi.

Součástí festivalu budou i besedy - se členy Konfederace politických vězňů a muzikanty legendární kapely The Plastic People of the Universe o životě v totalitě a s učitelem a protikorupčním aktivistou Jurajem Smatanou a novinářem Luďkem Navarou o stavu současné společnosti a svobody v ní.
V historických prostorách bude možné vidět výstavu fotografií z káznice Víta Mádra - Doteky, kterou uvede Milan Nytra scénickým mikropásmem Nezapomeň… na motivy vzpomínek paní Evy M (Evy Mádrové, která byla vězněna v káznici v 50. letech).
Více o festivalu na www.divadlolisen.cz. Festival v káznici se koná za podpory Jihomoravského kraje.

18.9.2017 17:09:02 Redakce | rubrika - Festivaly