zvláštní poděkování
Volný.cz

Ventolin jede na turné do Polska

VENTOLIN_(Foto: Romana Kovacsová)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Tvůrce experimentálního disco science pro všechny holkys a mládenc Ventolin alias David Doubek je ve vrcholné formě a rok a půl od vydání alba Vitajte stále pokračuje ve vyprodávání klubů. Nyní už podruhé vyráží na týdenní turné do Polska, po němž ho začátkem dubna čekají dva koncerty s americkým producentem Containerem. Proběhnou 5. dubna 2019 na brněnské Flédě a o den později v pražských prostorách Fuchs2.

Ventolin, jehož koncerty provází pověst spolehlivého léku na nehybnost, má před sebou jaro a léto nabyté desítkami koncertů. Jeho hlavní pozornost se ovšem upíná právě ke dvěma speciálním koncertům v Praze a Brně, kam si pozval svého oblíbeného producenta Containera z Rhode Islandu, který patří k předním zástupcům světové DIY techno noise&drone kazetové scény. „Líbí se mi jeho přístup k elektronické hudbě, který je blíž koncertu než party. A mám rád jeho špinavý a zkreslený zvuk, který je zároveň poťouchlý a veselý. Je to vymítač temnoty hodně hrubým koštětem,“ říká Ventolin.
Od vydání alba Vitajte se u Ventolina všechno točí kolem živého hraní. Díky nim tento v živé elektronice patrně nejúspěšnější zástupce české akademické obce získal hodně nových posluchačů a stal se z něj virál českých pódií i sociálních sítí. Jeho video Disco Science má nyní na 900 tisíc zhlédnutí. V Praze i Brně jako host zahraje také Marius Konvoj, jenž je jedním z nejvýraznějších členů ostravské umělecké hudebně výtvarné scény. Je to underground, srdce, primitivní elektronika a video v nahé a krásné formě. „Na řadě dalších koncertů budou hosté 1flfsoap, Její vály, Morpheus, Tomino a Myslivec, na své druhé turné po Polsku jedu z polskou kapelou Źal,“ doplňuje Ventolin, který do svého nového setu plánuje zapojit víc improvizací a méně často hraných tracků. „Taky budu asi všelijak přepojovat kabely, ale to čtenáře nejspíš nezajímá,“ směje se milovník starých analogových syntezátorů a mašinek Ventolin, který se v Polsku už dříve představil nejen na klubovém turné, ale i na několika festivalech jako např. Nowa Muzyka v Katowicích.

25.3.2019 11:03:38 Redakce | rubrika - Koncerty