zvláštní poděkování
Volný.cz

Jak se dělá muzikál v HDK

Jak se dělá muzikál

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Hudební divadlo Karlín si v divadelní sezóně 2018/2019 dovoluje představit již třetí připravované premiérové představení. Po premiéře kultovního muzikálu Legenda jménem Holmes a premiéře koprodukční operety Veselá vdova, uvede 20. března 2019 od 19:00 hod zábavnou a tak trochu edukativní muzikálovou revue
Jak se dělá muzikál z pera a v režii Antonína Procházky. Jak by ji představil sám autor? Tedy... Jak snadné je létat, když jsi pták. Jak snadné je dělat muzikál, když máš talent a schopnost čelit nesnadným věcem. Dělat muzikál opravdu není nic obtížného. Stačí zvládnout zpěv při zánětu hrtanu, hrát s horečkou, stepovat s vyvrtnutým kotníkem, tvářit se vesele, i když ti odpoledne přejeli tvého oblíbeného kocoura, být dvě hodiny navlečen do brnění, nebo stát v průvanu oděn jen svým talentem. To je leckdo velmi nalehko.

Vše na jevišti působí při představení tak snadně, hravě, spontánně. A tak to má být! „Vy jste se zase vyblbli." Je velmi častá poznámka diváků. Pro ty, koho zajímá, co je za tou „lehkostí, hravostí a blbnutím" skryto, je určena naše revue JAK SE DĚLÁ MUZIKÁL.
Kdybychom to nazvali představením, tak to není pravda, kdyby - nedej pánbů – výchovným koncertem, tak to zavání nudou. Nuda je to poslední, s čím se u nás v divadle setkáte. Komedie má ten dar, že dokáže sdělit věci seriózní formou lidem nejpříjemnější - totiž humorem. Vezmeme vás na projížďku celým tím nádherným martyriem: Od výběru titulu, přes konkurz, první čtenou až po aranžovací zkoušky na jevišti. Nahlédnete s námi do zákulisí, dílen, maskéren a rekvizitáren. Zažijete trému před premiérou i euforii po ní.
Na konci pouti zjistíte, že jste zase o něco chytřejší. A kupodivu to ani nebolelo! No protože vašimi průvodci budou mistři nejpovolanější: Iva Pazderková, Markéta Procházková, Bára Šampalíková, Dominika Býmová, Ines Ben Ahmed, Václav Noid Bárta, Martin Písařík, Denny Ratajský, Ivo Hrbáč a Antonín Procházka.
Termíny + vstupenky na www.hdk.cz.

11.3.2019 12:03:56 Redakce | rubrika - Muzikály

Časopis 20 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Před východem slunce (Ndb)

Články v rubrice - Muzikály

Muzikál oceněn šesti Oscary

Richard Gere (Chicago)

Chicago
Zkuste někoho zabít a rázem máte o popularitu postaráno. Renée Zellwegerová, Catherine Zeta-Jonesov ...celý článekČasopis 20 - sekce

LITERATURA/ UM?NÍ

Srbsko – Od Dobroviče po Fialu

Srbsko – Od Dobroviče po Fialu
V premiérové řadě cyklu nás provede žasnoucí architekt David Vávra pod celý článek

další články...