zvláštní poděkování
Volný.cz

Jihočeské Thálie 2019 a léto

Helena Dvořáková (Dobrý proti severáku)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

První premiéra nové sezóny se odehrála a s ní i předávání cen Jihočeské Thálie 2019 v kategorii činohra. Cenu za nejlepší ženský jevištní výkon obdržela Helena Dvořáková za roli Emmi Rothnerové v dramatu Dobrý proti severáku a cena za nejlepšího mužský jevištní výkon putovala k Tomáši Kobrovi za titulní roli Arturo Uie v inscenaci Zadržitelný vzestup Artura Uie, kterou uvedli v rámci 100. letých oslav Jihočeského divadla v Boudě. Diváci měli možnost si za rok 2019 zvolit svou nejoblíbenější činoherní inscenaci. V rámci diváckého hlasování se o první místo dělily hned dvě - historické krimi Ďáblův sluha z pera spisovatele Vlastimila Vondrušky v režii Martiny Schlegelové a absurdní komedie chorvatského dramatika Miro Gavrana Bačkorové v režii Jany Kališové. Cenu za rozhlasové herectví přijal z rukou ředitele Českého rozhlasu České Budějovice Zdeňka Duspivy herec Jiří Untermüller. Tuto sobotu se můžou diváci těšit na vyhlášení Jihočeské Thálie 2019 v kategorii opera a Malé divadlo.

Posledním představením pod širým nebem se návštěvníci v sobotu definitivně rozloučili s Létem s Jihočeským divadlem. V rámci 50 dní odehráli 25 představení na 6 různých místech v Jihočeském kraji. Pouze 1 představení bylo zrušeno, a to z důvodu nepříznivého počasí. Z celkové kapacity 4 014 míst se podařilo obsadit 2 808 míst, návštěvnost tedy byla necelých 70 %. Stoprocentní návštěvnosti dosáhlo operní představení Prodaná nevěsta v Chřešťovicích. Celkové tržby za projekt Léto s Jihočeským divadlem dosáhly 602 625 Kč.
Vzhledem k tomu, že na propagaci a přípravy bylo relativně málo času, považují takový výsledek za velký úspěch. Tomu nasvědčují i nadšené ohlasy, které diváci k letním představením sdíleli.

Martina Jílková Fialková o vyletněném představení Klobouk ve křoví na Červené Lhotě: “Bylo to nádherné. Moc děkujeme za krásný večer.”
Blanka Matoušková sdílela svůj obdiv k divadelnímu týmu během propršeného představení Rusalky v Blatné: “Sobotní představení proběhlo za neustálého deště. I přesto nebo spíš právě proto klobouk dolů před celým ansámblem - profíci každým coulem - užila jsem si to i v pláštěnce.”
Divačka Zdeňka Komzáková okomentovala sobotní představení Prodané nevěsty takto: “Chtěla bych poděkovat za mimořádně krásný zážitek, byla jsem na Prodané nevěstě v Chřešťovicích, jedním slovem nádhera….“

V Jihočeském divadle jsou rádi, že divákům mohli nabídnout alternativu k Otáčivému hledišti a zajistit jim krásný letní zážitek pod hvězdami. Spokojenost diváků je motorem, který je žene dál - vstříc letošní sezóně i létu 2021 před Otáčivým hledištěm.

22.9.2020 14:09:07 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 44 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Noc pastýřů (MdB)

Články v rubrice - Zprávy

Zemřel Zdeněk Dolanský

Zdeněk Dolanský

Herec Zdeněk Dolanský (*4. 1. 1952 – †20. 19 . 2020) , jehož posledním angažmá byla Městská divadl ...celý článek


Předávání Cen Thálie 2020 prozatím zrušeno

Ondřej Kepka, prezident HA.

Prezidium Herecké asociace na svém mimořádném zasedání dne 21. 10. 2020 rozhodlo, že vzhledem k objektivní mim ...celý článek


Program COVID - Kultura II

Státní opera (ND Praha)

Podnikatelé v kultuře můžou podávat na Ministerstvu průmyslu a obchodu žádosti ve druhé výzvě programu COVID - ...celý článekČasopis 44 - sekce

HUDBA

Český muzikál Malý princ na CD

Vojtech Dyk

Na motivy světového bestselleru Antoine de Saint-Exupéryho přichází Malý princ jako původní český muzikál. Náš celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Příběhy filmových legend: P. Walker a A. Gardnerová

Paul Walker (Já, Paul Walker)

Já, Paul Walker
Herec s nebesky modrýma očima, který žil rychle a zemřel zběsile. Americký dokument (Premié celý článek

další články...