zvláštní poděkování
Volný.cz

Imodium mají nový singl

Z klipu Spirit

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Jak už fanoušci tuší, pomalu ale jistě se blíží vydání nového, v pořadí pátého řadového alba kapely Imodium. Teď to rocková úderka původem z Broumova potvrzuje v plné parádě – novým singlem a klipem Spirit (VIDEO). Skladba, která je po únorovém singlu Proud s hostujícím Michalem Skořepou ze skupiny Stroy druhým dílem skládačky nového alba Element, zaujme hostovačkou talentované rapperky SharkaSs i působivým videoklipem.

„Hrdina našeho klipu popisuje dost častý případ toho, jak málo stačí a váš život se od základu může změnit. Tím spíš, když ironií osudu nezničíte život jen sami sobě, ale i jinému člověku, kterého ještě ke všemu obdivujete…víc neprozradím,“ navnazuje frontman Thom ke sledování videoklipu, který vznikl pod taktovkou dvorního fotografa a kameramana Imodium Michala Havlíčka ve věznici Bory, kde kapela v loňském roce odehrála speciální koncert pro tamní vězně.
Kromě zajímavého prostředí a příběhu stojí jistě za pozornost rovněž fakt, že vedle kytaristy Dana a hlavního hrdiny v klipu vystupují reálné osoby z věznice, tedy policisté, vězni i vězeňský kaplan.
Samotná skladba pak svým způsobem pokračuje v trendu nastaveném úvodním, hodně řízným singlem Proud, nyní navíc s bonusem v podobě crossoverové hostovačky SharkaSs. Ta může být pro letité fandy Imodium možná trochu překvapením, rozhodně ne však nemilým.

„S každým dalším albem se snažíme posouvat dál a dál. Ať už ve zvuku, přístupu k tvorbě a spoluprácemi s lidmi, kteří náš baví, inspirují. Naše hudba bude vždycky věrná kytarám a melodiím, tím spíš ovšem chceme ‚kořenit‘ jinými cestami,“ komentuje to Thom a dodává: „Řekli jsme si, že s naší pátou deskou budeme zkoušet, kam až můžeme zajít. Neznamená to ale žádné experimentální album. Budou to stále Imodium, jen trochu jinak… Původně jsme chtěli album vydat dřív, ale než něco uspěchat, raději si užíváme růst dalšího děťátka. Můžu říct, že roste do krásy!“
Co přesně to znamená, se dozvíme začátkem září, kdy album vyjde. Na podzim pak bude následovat klasické koncertní turné, které kapela absolvuje společně se Stroy. Kompletní výčet zastávek turné najdete níže.

3.7.2017 00:07:27 Redakce | rubrika - Novinky...