Komici na jedničku - Felix Holzmann

autor: Česká televize
zvětšit obrázekPetr Nárožný a jeho hosté vzpomínají v Muzeu komiků na veselého chlapíka s brejličkami a tralaláčkem, mistra humorných dialogů a populárního televizního baviče (2011). Účinkují: K. Gott, I. Janžurová, K. Šíp, I. Mládek, F. Budín a I. Pettrichová. Režie A. Sirotková. Populární bavič začal divadelní kariéru jako ochotník, hercem v pravém slova smyslu se ale vlastně nikdy nestal. Od začátku 50. let vystupoval v estrádách jako komik a jeho scénky měly většinou podobu dialogu s hereckým partnerem.
Typ trochu přihlouplého chlapíka s brejličkami, tralaláčkem a pláštěm, kterému všechno dochází nezvykle dlouho, se zpěvavým protahováním hlasu. Jelikož byl jeho humor založený především na směšném dialogu, byly jeho scénky ideálním dílem pro zvukový záznam, rozhlasoví posluchači ho poprvé uslyšeli v roce 1963 s monologem Akvárium. Jeho působení však zůstalo omezeno na putování po estrádách a na televizní obrazovku. Od počátku sedmdesátých let by se bez něj neobešel jediný televizní Silvestr! Vzpomínky na Felixe Holzmanna z Muzea komiků opět přináší Petr Nárožný a další.
Vysílání: 21.10., 23.25 hod., ČT1
Časopis 28 - rubriky
Články v rubrice - Z éteru
Divadelní tipy 28. týden

Komici na jedničku - Hugo Haas
Petr Nárožný opět otevírá dveře do Muzea komiků, aby zde společně s diváky o ...celý článek
Divadelní tipy 27. týden

Úsměvy Světlany Nálepkové
Jaromír Hanzlík přivítá herečku a zpěvačku, která zítra oslaví 65. narozeniny (20 ...celý článek
Z první řady - Vladimír Sís - 100 let

Poslední leč
Bolek Polívka a Jiří Pecha v kouzelné hře dvou starých přátel na štěstí. Filmový přepis úspěšn ...celý článek
Z první řady... Studio DVA

Půldruhé hodiny zpoždění
Daniela Kolářová a Milan Lasica ve vtipné komedii o tom, jak se manželé pokusí běh ...celý článek
Časopis 28 - sekce
HUDBA
Barbra Streisandová v oscarovém muzikálu

Funny Girl
Barbra Streisandová v roli ženy, která ze všeho nejvíc toužila po slávě. A po lásce. Oscarový am celý článek
OPERA/ TANEC
Adam Plachetka: Letní koncerty a lektorská činnost 2025

Světově uznávaný basbarytonista Adam Plachetka, který zazářil na prknech Vídeňské státní opery i prestižní Met celý článek
LITERATURA/UMĚNÍ
Výtvarné tipy 28. týden

Skvost města světel: příběhy pařížské radnice
Jak vznikal a co v sobě skrývá méně povědomý skvost architekt celý článek