zvláštní poděkování
Volný.cz

Jihočeské Thálie 2019 a léto

Helena Dvořáková (Dobrý proti severáku)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

První premiéra nové sezóny se odehrála a s ní i předávání cen Jihočeské Thálie 2019 v kategorii činohra. Cenu za nejlepší ženský jevištní výkon obdržela Helena Dvořáková za roli Emmi Rothnerové v dramatu Dobrý proti severáku a cena za nejlepšího mužský jevištní výkon putovala k Tomáši Kobrovi za titulní roli Arturo Uie v inscenaci Zadržitelný vzestup Artura Uie, kterou uvedli v rámci 100. letých oslav Jihočeského divadla v Boudě. Diváci měli možnost si za rok 2019 zvolit svou nejoblíbenější činoherní inscenaci. V rámci diváckého hlasování se o první místo dělily hned dvě - historické krimi Ďáblův sluha z pera spisovatele Vlastimila Vondrušky v režii Martiny Schlegelové a absurdní komedie chorvatského dramatika Miro Gavrana Bačkorové v režii Jany Kališové. Cenu za rozhlasové herectví přijal z rukou ředitele Českého rozhlasu České Budějovice Zdeňka Duspivy herec Jiří Untermüller. Tuto sobotu se můžou diváci těšit na vyhlášení Jihočeské Thálie 2019 v kategorii opera a Malé divadlo.

Posledním představením pod širým nebem se návštěvníci v sobotu definitivně rozloučili s Létem s Jihočeským divadlem. V rámci 50 dní odehráli 25 představení na 6 různých místech v Jihočeském kraji. Pouze 1 představení bylo zrušeno, a to z důvodu nepříznivého počasí. Z celkové kapacity 4 014 míst se podařilo obsadit 2 808 míst, návštěvnost tedy byla necelých 70 %. Stoprocentní návštěvnosti dosáhlo operní představení Prodaná nevěsta v Chřešťovicích. Celkové tržby za projekt Léto s Jihočeským divadlem dosáhly 602 625 Kč.
Vzhledem k tomu, že na propagaci a přípravy bylo relativně málo času, považují takový výsledek za velký úspěch. Tomu nasvědčují i nadšené ohlasy, které diváci k letním představením sdíleli.

Martina Jílková Fialková o vyletněném představení Klobouk ve křoví na Červené Lhotě: “Bylo to nádherné. Moc děkujeme za krásný večer.”
Blanka Matoušková sdílela svůj obdiv k divadelnímu týmu během propršeného představení Rusalky v Blatné: “Sobotní představení proběhlo za neustálého deště. I přesto nebo spíš právě proto klobouk dolů před celým ansámblem - profíci každým coulem - užila jsem si to i v pláštěnce.”
Divačka Zdeňka Komzáková okomentovala sobotní představení Prodané nevěsty takto: “Chtěla bych poděkovat za mimořádně krásný zážitek, byla jsem na Prodané nevěstě v Chřešťovicích, jedním slovem nádhera….“

V Jihočeském divadle jsou rádi, že divákům mohli nabídnout alternativu k Otáčivému hledišti a zajistit jim krásný letní zážitek pod hvězdami. Spokojenost diváků je motorem, který je žene dál - vstříc letošní sezóně i létu 2021 před Otáčivým hledištěm.

22.9.2020 14:09:07 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 44 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Cumulus (Divadlo DISK)

Články v rubrice - Zprávy

Předávání Cen Thálie 2020 prozatím zrušeno

Ondřej Kepka, prezident HA.

Prezidium Herecké asociace na svém mimořádném zasedání dne 21. 10. 2020 rozhodlo, že vzhledem k objektivní mim ...celý článek


Program COVID - Kultura II

Státní opera (ND Praha)

Podnikatelé v kultuře můžou podávat na Ministerstvu průmyslu a obchodu žádosti ve druhé výzvě programu COVID - ...celý článek


Zemřel Zdeněk Dolanský

Zdeněk Dolanský

Herec Zdeněk Dolanský (*4. 1. 1952 – †20. 19 . 2020) , jehož posledním angažmá byla Městská divadl ...celý článekČasopis 44 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 44. týden

Linka (5/10)
Vojtěch Dyk jako host uznávaného jazzového kytaristy Rudyho Linky. Již čtvrtá série úspěšné hu celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Staříci na cestě za pomstou

J. Schmitzer a L. Mrkvička (Staříci)

Staříci
Televizní premiéra oceňovaného koprodukčního snímku ČT o dvojici svérázných staříků, která se vydáv celý článek

další články...