zvláštní poděkování
Volný.cz

Noc divadel 2019 v Národním divadle

Noc divadel 2019 (logo 2019)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Letošní Noc divadel se uskuteční 16. listopadu 1019, a koná se tedy v těsné blízkosti 30. výročí sametové revoluce. Připomenutí politických změn ve střední a východní Evropě, jejichž prvotním hybatelem bylo v České republice právě divadlo, vybízí k ohlédnutí se za ideály a nadějemi 90. let. I proto organizátoři Noci divadel zvolili pro letošní ročník téma divadlo a svoboda.

Národní divadlo se již 7. rokem účastní této celoevropské kulturní akce, díky níž mají její účastníci možnost zažít "Národní divadlo", jeho budovy, prostory, umělce a umělkyně, pracovníky a programy tak "trochu jinak".
I v letošním roce připravily lektorky doprovodných programů ND+ ve spolupráci s kolegyněmi a kolegy obou Archivů Národního divadla a Laterny magiky rozmanitý program.
Jeho stěžejní část proběhne v Anenském areálu na Starém městě a večer uzavře speciální program na Nové scéně.
Pro děti od 8 let je připravena tvůrčí dílna s názvem Můj divadelní deník. Tento si děti dotvoří, sestaví a následně odnesou, aby si do něj mohly zapisovat své dojmy a myšlenky týkající se navštívených představení v Národním divadle.
Fanoušci divadelní i hudební historie zajisté ocení komentované prohlídky jak Archivu Národního divadla, tak Hudebního archivu Národního divadla, které umožní návštěvníkům podívat se zblízka na zajímavé archiválie z bohaté historie Národního divadla. Pro hravě jedince je připraven interaktivní, jazykově rozverný špacír po nádvoří, který je dovede až do veřejně nepřístupného sklepení bývalého kláštera.
S účastníky činoherního kurzu ND Young vzniká performance, kterou budou moci diváci shlédnout přímo v sídle Činohry ND ve velké, podkrovní zkušebně.
Program uzavřou večerní backstage prohlídky Nové scény, které zavedou účastníky až na jeviště, kde na vlastní kůži zažijí pocity tanečníků Laterny magiky v záři projekčních reflektorů.
Již několik let se snažíme publiku zdarma zpřístupňovat i nedivadelní budovy, které Národní divadlo využívá. V případě Anenského areálu se jedná o historický komplex budov, který však není uzpůsoben na návštěvu velkého množství návštěvníků. Proto je počet míst na jednotlivé programy omezen a je nutné, si místa dopředu písemně rezervovat.
Detailní informace o programu, včetně adres pro registraci jsou zveřejněny na webových stránkách: www.nocdivadel.cz.

11.11.2019 15:11:22 Redakce | rubrika - Ze zlaté kapličky

Časopis 27 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Oldstars on the Roud 2020

Časopis 27 - sekce

HUDBA

Doors: Live At The Isle Of Wight

Jim Morrison (Doors: Live At The Isle Of Wight)

Doors: Live At The Isle Of Wight
Poslední natočený koncert ikonické americké skupiny. Koncertní záznam The celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

MFF Karlovy Vary - Studená válka

Studená válka

Studená válka
Láska v dobách nenávisti. Polský koprodukční film, který získal Cenu za režii v Cannes (2018) celý článek

další články...