zvláštní poděkování
Volný.cz

Národní divadlo v čase koronakarantény

Herec činohry ND Igor Orozovič

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

V souladu s vládními opatřeními v nouzovém stavu Národní divadlo do odvolání nehraje na žádné ze svých scén. Umělečtí pracovníci Národního divadla se věnují tzv. domácí přípravě – herci studují texty, zpěváci a hudebníci notové party, tanečníci individuálně trénují. Administrativní zaměstnanci plní své úkoly v režimu homeoffice. Zůstává zajištěn nezbytný provoz, ostraha a údržba budov. Pokračují v rekonstrukcích i údržbových pracích. Samozřejmě v souladu s vyhlášeným stavem a zejména s bezpečnostními pokyny.
K dnešnímu dni v souvislosti s mimořádnou situací stornovali v ND 29 697 vstupenek. Za zrušená představení všech souborů ve všech divadelních budovách do konce března na vstupném vrátili v celkové hrubé tržbě 20 415 078 Kč.

Od vyhlášení mimořádné situace dne 10. 3. naopak prodali celkem 923 vstupenek v celkové hodnotě 553 028 Kč, a to na představení konající se od Velikonoc do srpna. Desítky diváků Národní divadlo kontaktují, že vstupné za zrušená představení nechtějí vrátit. Podpořit divadlo lze prostřednictvím sbírkového účtu Národního divadla zde.. Dárci budou odměněni benefity, které náleží členům Mecenášského klubu.
Vstupné za neodehraná představení vrací Národní divadlo automaticky při platbě online, fakturou nebo platební kartou.
Vracení za nákupy na pokladně ND odbavují, po dobu uzavření pokladen, přes internetový formulář. Podrobnosti na webu divadla www.narodni-divadlo.cz nebo na infolince. Předplatitelům budou nabídnuty náhradní termíny.
Národní divadlo se přidalo k iniciativě šití roušek.
Na Facebooku Činohry proběhla kampaň k jejich nošení.

6.4.2020 11:04:27 Redakce | rubrika - Ze zlaté kapličky