zvláštní poděkování
Volný.cz

Pavel Kříž se po letech vrátil k pohádce

Audiokniha přebal

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Slavná filmová pohádka nyní znovu ožívá ve vyprávění proslulého hlavního hrdiny herce Pavla Kříže, doprovázena písněmi v podání Hany a Petra Ulrychových. Audioknihu s pohádkou Boženy Němcové O statečném kováři vydává Supraphon.
Základem této pohádky je vyprávění o chlapci nadaném nesmírnou silou, zároveň vlídností, dobrotou a empatií. Kovář Mikeš se vydává do světa, aby konal dobro. Rád by vysvobodil ze zajetí princezny, ale musí při tom překonat překážky, kladené mu nejen zlým kouzelníkem Černým králem, ale i falešnými kamarády. Producentka Supraphonu Naďa Dvorská uvedla: „Nadčasový pohádkový příběh doprovázejí písně napsané Petrem Ulrychem pro stejnojmenný film a nyní i pro chystané představení Městského divadla Brno. Pavel Kříž, původní interpret filmového Mikeše, se tak po několika desetiletích vrací jako vypravěč k postavě, která spoluvytvářela jeho herecké renomé a věhlas.“

Pavel Kříž k tomu krátce poznamenal: „Kováře jsme natáčeli s režisérem Petrem Švédou, když mi bylo pouhých dvaadvacet let. Když dostanete nabídku se ke své postavě po tolika letech vrátit, byť v podobě audioknihy, tak to je přece výzva, kterou nemůžete odmítnout. Radost a nostalgie zároveň.“
Audiokniha Supraphonu vznikla na motivy klasické pohádky
Boženy Němcové Neohrožený Mikeš, dále podle scénáře filmu O statečném kováři Bohumila Steinera a Jaroslava Petříka a scénosledu Kláry Latzkové a Igora Ondříčka ke stejnojmennému muzikálu, který se právě nyní chystá ke svému uvedení v Městském divadle Brno.
Městské divadlo Brno nyní připravuje v režii Igora Ondříčka pro svojí open-air scénu na Biskupském dvoře v premiéře divadelní verzi pohádky O statečném kováři.
Termíny + vstupenky na www.mdb.cz.

25.5.2020 11:05:26 Redakce | rubrika - CD boxy