zvláštní poděkování
Volný.cz

Vystupme ze socialnich bublin

Přebal CD

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Po pěti divadelních hrách přichází mladý umělec Martin Johanna s původní audio povídkou Každý ve svém, kterou namluvili herci Ondřej Novák, Kateřina Bohatová a dvojnásobný držitel Ceny Thálie Jan Kříž. Tato mimořádná nahrávka vyšla na CD a digitálně 11. listopadu v distribuci vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis a. s.

Sedmadvacetiletý umělec Martin Johanna se ve své tvorbě věnuje zejména psaní divadelních textů (Vyloučení z revoluce, Lex Amor Nobis – Zákonem je nám láska, Paní Hana aj.) nebo překladům francouzských her. Jeho nejnovějším počinem je nyní vydání původní autorské audio povídky, která v sobě skrývá nejednu výjimečnost. „Je to takový nový koncept, kdy literární text je vydán poprvé v podobě audio nahrávky, aniž byl předtím vydán tiskem,“ říká Johanna, který si během příprav zkusil i práci režiséra.
O další jedinečnosti nahrávky svědčí také jména účinkujících, kteří jí vtiskli, pod dohledem zvukového mistra Pavla Kadlece, originální podobu. Postavy provázejícího vypravěče se ujal český filmový a divadelní herec Ondřej Novák. „Přesvědčil mě především text, který je na současného, navíc mladého, autora velmi jazykově hutný a umožňuje vypravěči být víc než jenom vypravěčem,“ prozradil Novák.
Dvěma hlavním rolím propůjčili vůbec poprvé svůj hlas výrazné osobnosti naší soudobé muzikálové scény Kateřina Bohatová a Jan Kříž. „Práce s Martinem byla pro mě příjemnou kombinací respektu k nám, kdy nám nechal v našich disciplínách volnou ruku, ale zároveň měl jasnou představu, jak by měl jeho text vyznít,“ říká dvojnásobný držitel Ceny Thálie. Jeho kolegyně herečka a zpěvačka Kateřina Bohatová přiznává, že pro ni osobně to byla velká výzva: „… tím, že to není náš obor a jde o původní text, tak mě na té práci lákalo zjistit, jaké to je, a jestli budu vůbec schopná dát do hlasu všechno – nejen, jak tu postavu cítím, ale zároveň i to, jak byla zamýšlena.“

Slavnostní křest nahrávky proběhl v pondělí 11. listopadu v Café NONA na Národní třídě v Praze. Moderátorkou akce byla Gabriela Partyšová a kmotry CD se staly herečka a zpěvačka Barbora Poláková společně s herečkou Lucií Polišenskou. Dále promluvil autor Martin Johanna, koproducent Robert Klein, zvukový mistr Pavel Kadlec a účinkující, kteří povídku namluvili. O hudební doprovod se postaralo hudební seskupení The Unlimited Trio. Mezi hosty byla také herečka Dominika Býmová, zpěvačka Alžběta Kolečkářová, herec Petr Stach, manželka legendárního kapelníka Václava Hybše Jarmila Hybšová, zpěvačka Zuzana Gamboa, režisér Šimon Dominik a další.
Audio povídka Každý ve svém vypráví příběh dvou postav – chlapce a dívky, které osud svede dohromady za nečekaných okolností v srdci prýštící fontány. Po doslova pohádkovém seznámení však postupně narážejí na nejednu překážku. Oba totiž žijí ve vlastních sociálních bublinách, kterých se budou muset zbavit. Výsledkem je mimořádná profesionální nahrávka, která reprezentuje nejen nejmladší uměleckou generaci, ale rovněž přináší posluchačům možnost seznámit se s původní současnou tvorbou následující dlouhou tradici českého mluveného slova.

18.11.2019 16:11:29 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 27 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LSS 2020

Časopis 27 - sekce

DIVADLO

Z první řady... Amadeus

Jiří Dvořák (Amadeus)

Amadeus
Jiří Dvořák a Ondřej Brousek v hlavních rolích slavné hry P. Shaffera v představení Divadla na Vino celý článek

další články...

HUDBA

Hudební tipy 27. týden

Šlapeto

30 let to Šlape
Hudebně zábavný pořad k 30. výročí založení staropražské kapely Šlapeto. Hosté: J. Molavcov celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Pražský komorní balet poprvé v Rudolfinu

Po zarostlém chodníčku (PKB)

V závěru srpna vystoupí Pražský komorní balet na dvou výjimečných koncertech 7. ročníku Mezinárodního hudebníh celý článek

další články...