zvláštní poděkování
Volný.cz

Depeche Mode: SPIRITS in the Forest (globální hudební zpověď)

Depeche Mode: SPIRITS in the Forest

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Distribuční společnost Aerofilms vsadila tentokrát na hudební dokument věnovaný DEPECHE MODE, skupině, která svým vystoupením poctila i české fanoušky v 80. letech. Naposledy do Prahy zavítala v roce 2018 v rámci svého koncertního turné Global Spirit Tour. Kapela na tomto turné odehrála 115 koncertů pro více jak tři miliony fanoušků. Aerofilms vsadil na velmi silný snímek, který zachycuje vzrušující show v berlínské Waldbrüne v roce 2018, ale…

Kdo by čekal utajené snímky ze zákulisí, pikantnosti ohledně jejich menu, způsobu relaxace nebo různé pijácké či jiné večírky kapely, tak ten bude zklamán. Tvůrci filmu vsadili na silnou osobní zpověď šesti fanoušků z různých částí světa (Mongolsko, Rumunsko, Brazílie, Amerika a Francie…).

Hudba je lék… Hudba spojuje všechny národy… Hudba je… A mohli bychom dosazovat co vše je pro každého z nás hudba. Někdo se díky hudbě seznámil, mnohé z nás hudba uzdravila, udělala radost, dojala, dodala sílu překonat překážky, anebo jsme se při hudbě pobavili.

Když hovoříme o hudbě, máme na mysli nejen vážnou hudbu, ale dnes ve větší míře hudbu populární. Kolik je na světě zpěváků nebo skupin, které oslovili nebo oslovují lidi ze všech kontinentů – The Beatles, Queen, ABBA, Pink Floyd, Madonna, a mnoho dalších. Mezi nejvýznamnější hybatele hudebním světem se zařadila i britská kapela Depeche Mode.

Zvláštní na hudebním fenoménu je to, že nikoho nemusí přemlouvat, nepotřebuje žádná politická usnesení nebo speciální vyhlášky nebo zákony. Hudba si lidi buď získá, nebo ne. Hudba je buď dobrá, nebo patří mezi ty ostatní. Hudba je na tom podobně jako operační systém počítačů nebo dnes jako mobilní telefon.

Jak to je s dokumentem o DEPECHE MODE?
Režisér Anton Corbijan velmi citlivě zachycuje svědectví šesti „zasažených“. Divák má možnost odhalit hloubku jejich vnímání hudby DEPECHE MODE, a zároveň si utřídit své vlastní zkušenosti. Vše prostříhané záběry ze silné show, včetně detailních záběrů členů kapely na pódiu. Rovněž působivé jsou záběry do publika z jejich úhlu pohledu. Tyto sekvence umocňují sílu a poselství jejich hudby. V detailu vidíme šestici zmíněných fanoušků. Ti společně zpívají známé popěvky skupiny. Tvorba kapely DEPECHE MODE podobně jako dalších skupin se v dobrém smyslu promítá do života nás všech. Díky za tento film o globální hudební zpovědi. Více o filmu zde .

9.12.2019 21:12:19 Josef Meszáros | rubrika - Recenze

Časopis 03 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jsme v pohodě  (ND)

Časopis 03 - sekce

DIVADLO

Dokument Činoherní klub Praha

Ladislav Smoček

Činoherní klub Praha
O slavné éře a polistopadových perspektivách legendárního pražského divadla, které byl celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Plácido Domingo - 80 let

Plácido Domingo (Mé největší role)

Plácido Domingo Gala
Jeden z nejvšestrannějších pěvců 20. století, který v těchto dnech slaví své osmdesáti celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Osobitý portrét Olgy Havlové

Olga Havlová

Olga
Osobitý portrét Olgy Havlové, první dámy a zakladatelky Výboru dobré vůle, od jejíhož úmrtí dnes uplyn celý článek

další články...