zvláštní poděkování
Volný.cz

Dny Lublaně v Praze

Plakát akce

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Během zářijových dnů se v Praze představí slovinské hlavní město Lublaň – přirozeně především jako město proslavené architekturou Jože Plečnika, ale i jako město zcela současné s moderními stavbami, se spoustou zeleně, město velmi vstřícné vůči svým obyvatelům i návštěvníkům.
Na několika místech v Praze probíhají a ještě proběhnou různé (nejen) kulturní akce. Například na Staroměstské radnici je k vidění do 28. září 2017 výstava fotografií Matevže Paternostera Plečnikova Lublaň, 22. září 2017 se bude v kině Evald promítat slovinský film Rodinný film režiséra Olmo Omerzu a vrcholem pak budou 23. září 2017 Slovinské dny na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

Návštěvníkům zahraje slovinská kapela Marko Hatlak Band, zazní také slovinský pop funk, jazz i lidové slovinské písně, uskuteční se taneční představení a představení nového cirkusu. K dispozici bude také slovinská knihovna a v improvizované Plečnikově kavárně si pod hlavičkou „Chuť Lublaně“ bude možné dopřát dobrou slovinskou kávu nebo si prohlédnout některá Plečnikova umělecká díla. Své místo v programu bude mít také lublaňský hrad jako Mezinárodní centrum grafiky. Protože se sobotní dění na Náměstí Jiřího z Poděbrad nebude omezovat jen na duchovní požitky, budou jistě jeho vítanou s oučástí i slovinské tradiční gastronomické speciality. Kdo by si tedy chtěl užít slovinské atmosféry a třeba se i nechat inspirovat k výletu do Lublaně – potřebné informace dodá propagační turistický stánek - ať vyrazí v sobotu 23. 9. na „Jiřák“.

18.9.2017 13:09:32 HelKo | rubrika - Zveme ...