Tata Bojs vydávají nový singl Třetí osoba

autor: Supraphon
zvětšit obrázekV únoru ve vyprodaném Foru Karlín pokřtěné EP25 bylo příslibem, aktuální dění v táboře Tata Bojs je potvrzením, kapela okolo Milana Caise a Mardoši je ponořená v kreativním procesu a pracuje na novém, v pořadí již jedenáctém řadovém albu! Další ochutnávkou je po zmíněném čtyřpísňovém EP právě vydaný singl Třetí osoba. Skladba s typickou poetikou a rockovým nádechem je zároveň energickou pozvánkou k návratu do pražského Fora Karlín, kde Tata Bojs přesně po roce a jednom dni, tedy 26. 2. 2026, hodlají novinkové album pokřtít. Nové skladby, společně s těmi lety prověřenými, kapela představí také v dalších čtrnácti městech v rámci jarního turné, které odstartuje 20. 2. v Českých Budějovicích a zakončí 2. 5. v Jablonci nad Nisou.
„Třetí osoba je svižná a celkem jednoduchá píseň s výrazným kytarovým riffem. Přišla nám jako dobrej adept do předvánočního času klidu, který ovšem málokdy časem klidu skutečně je. Bude to vlastně už pátá prozrazená písnička z alba. Nicméně pořád ještě půlka tajemství zůstává,“ komentuje Milan Cais singlovou novinku, na níž Tatáči pracovali společně s dalšími novými věcmi během října a listopadu ve studiích SONO a Gui-ton.
Autor textu Mardoša pak dodává: „Zřejmě je to naše zatím nejosobnější písnička vůbec! Protože v ní přecházíme z jedné osoby do druhé, respektive z první do třetí. Jedním z témat na naší nové desce je komunikace nebo její absence, kterou zde vypravěč řeší určitým odosobněním. V podstatě je to přímočará milostná písnička, ovšem sama se své přímočarosti brání.“
Třetí osobu, nikoli však ve třetí osobě, natož odosobněně, Tata Bojs samozřejmě představí v plné polní jak na jarním turné, tak na výročním koncertě ve Foru Karlín. Ten letošní, dlouho dopředu vyprodaný, se odehrál 25. 2. 2025 a nastavil laťku hodně vysoko. Jak ale známo, vysoké standardy jsou pro Tata Bojs samozřejmostí a do Fora si chystají zase něco speciálního, a to nejen když přijde na křest očekávaného nového alba.
„Jak už vizuál k singlu napovídá, budeme ve scénografii a projekcích hodně pracovat s černobílým prostředím. Samotná scéna bude vizuálně navazovat na předchozí Forum, ale zároveň by pocit z ní měl být odlišný. Minule hrál podstatnou roli vertikální zlatý řez, teď to bude naopak horizontalita. Princip ale zůstává, synchronicita a dotvoření zvuku obrazem. To je něco, co mě dlouhodobě zajímá a co by mělo divákům násobit zážitek z písniček. Bude tam i jeden okamžik, kdy se celá scéna významně promění. A kromě nových písní sáhneme i hluboko do našeho archivu a zahrajeme živě písničky, které už dlouho nebyly součástí koncertních setlistů a fanoušci si o ně říkají," láká Milan Cais do Fora Karlín, kam ještě stále zbývají vstupenky, jež tak mohou být mimo jiné vítaným tipem na vánoční dárek.
📘 www.tatabojs.cz
TIP!
Časopis 03 - rubriky
Časopis 03 - sekce
DIVADLO
A studio Rubín uvede dokumentární inscenaci asfalt
Kdo ve skutečnosti stojí za ekonomikou, která nikdy neutichá? Kdo převáží zboží, na němž stojí naše pohodlí celý článek
OPERA/ TANEC
Belliniho Puritáni otevírají další rok přenosů z Met
Aktuální sezóna kinopřenosů z Metropolitní opery v New Yorku se přehoupla do své druhé poloviny. Poprvé po víc celý článek
LITERATURA/UMĚNÍ
Víra tipy 2. týden
Světová náboženství: Křesťanství
V současnosti se jedná o nejrozšířenější náboženství, jehož církve jsou ve celý článek



