zvláštní poděkování
Volný.cz

Výstavy v domě umění GVUO nekončí

Dům umění

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) prodlužuje aktuální výstavy až do květnové rekonstrukce střechy Domu umění. GVUO nyní vystavuje současné německé umění, konceptuální práce Jána Mančušky, malbu V noci od Josefa Bolfa v rámci Výstavy jednoho díla ze sbírek GVUO a stálou expozici věnovanou zrodu Domu umění, GVUO a galerijních sbírek. Výstavy budou v GVUO k vidění minimálně do konce dubna, možná i déle. Po zahájení rekonstrukce bude z bezpečnostních důvodů výstavní budova pro veřejnost uzavřena.

Současné výstavy si během dvou měsíců prohlédlo dohromady více než 12 tisíc návštěvníků. Výstavy budou dále zpřístupněny až do chvíle prvních zásahů do střechy, jejíž rekonstrukce se snaží obnovit vzhled Domu umění z roku 1926. Moravskoslezský kraj i touto formou významným způsobem pečuje o jednu z nejkvalitnějších architektonických památek v Ostravě, vysvětluje Lukáš Curylo, první náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.
Některé doprovodné programy budou v období rekonstrukce z Domu umění přesunuty do Knihovny GVUO na Poděbradově ulici. Týká se to přednášek Marka Zágory a Gabriely Pelikánové, prezentace studentů FU a PdF OU, literárních čtvrtků a festivalu Ostravská muzejní noc. Koncerty soudobé hudby, edukační programy, dílny a ostatní programy v době rekonstrukce pořádat nebudeme, doplňuje Jana Malášek Šrubařová, tisková mluvčí GVUO.
V úterý 15. října bude Dům umění, GVUO otevřen zahájením nových výstavních projektů: ZISKY 2018 GVUO: Kateřina Šedá / Bedřichovický poledník; Otto Gutfreund / Bod zlomu a výstavy slovenského konceptualisty Rudolfa Sikory. Obnovena bude i stálá expozice a výstava jednoho díla ze sbírek GVUO.
Současné výstavy si můžete prohlédnout v Domě umění, GVUO v úterý až neděli od 10 do 18 hodin. Vstupné na všechny výstavy činí 100 korun, zlevněné 50 korun. Pro seniory a v neděli je vstup volný. Více informací o průběhu rekonstrukce, výstavách a doprovodných programech naleznete na webových stránkách www.gvuo.cz a Facebooku.

25.3.2019 11:03:20 Redakce | rubrika - Zprávy