zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Poslední možnost vidět výstavu Archa Noemova a Světlo a život

Archa Noemova a Světlo a život

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Neděle 3. března 2019 bude posledním dnem, kdy můžete navštívit dvě přírodovědecké výstavy v Nové budově Národního muzea, Archu Noemovu a Světlo a život. Obě tyto výstavy byly velice úspěšné a oblíbené zejména u rodin s dětmi. Od doby jejich otevření do nich zavítalo dohromady téměř 900 000 návštěvníků.
Důvodem, proč tyto dvě výstavy nyní končí, je příprava nových stálých expozic. Předměty v nich vystavené se budou postupně přemísťovat do Historické budovy Národního muzea tak, aby koncem letošního roku mohli návštěvníci obdivovat zcela nové stálé expoziční celky nazvané Příroda a Zázraky evoluce. Na místě, kde se v tuto chvíli nacházejí výstavy Archa Noemova a Světlo a život, se také začnou instalovat stálé expozice. V tomto případě se však bude jednat o expozice Dějiny 20. století a Dětské muzeum, které bude možné rovněž navštívit už koncem roku 2019.

I po ukončení zmíněných dvou přírodovědeckých výstav ale stále bude v Nové budově Národního muzea na co se koukat. K vidění je až do října tohoto roku výstava Keltové a od června navíc přibude i zcela nová výstava s názvem Doba genová.
Všichni, kdo ještě neviděli Archu Noemovu nebo Světlo a život, mají nyní poslední příležitost vypravit se do Nové budovy Národního muzea a prohlédnout si je. A co konkrétně byste si neměli nechat ujít?
Expozice Archa Noemova se zaměřuje především na obratlovce a v širokém záběru představuje rozmanitost jejich druhů a životních forem. Současně si ale všímá i aktuálních otázek ohrožení a ochrany celé světové fauny, na které upozorňuje i samotný název. Zblízka si tak návštěvníci mohou prohlédnout například ledního medvěda Alíka z pražské zoo, losa evropského, který je považovaný za jednoho z prvních losů na našem území po několika stech letech, nebo prase savanové, jež bylo vystaveno na africké výstavě Emila Holuba už v roce 1892.

Výstava Světlo a život návštěvníky postupně provede na první pohled nesouvisejícími prostředími. V jeskyni si prohlédnou život v podzemí, tedy v absolutní tmě, později skrz půdu vystoupí na rozlehlé stepi s velkými býložravci a nádherně zbarvenými motýly. Celý příběh vyvrcholí zápasem o světlo v prostředí tropického lesa. Z mnoha vystavených exponátů jistě zaujme například kostra hyeny jeskynní, krásné modely klíštěte a blechy v nadživotní velikosti nebo minerály s fluorescentními vlastnostmi. Světlo a zajímavosti s ním spojené jsou prezentovány i díky interaktivním panelům a zajímavým aktivitám. Vyzkoušet si lze například malování světlem na speciální plátno nebo práci paleontologa při odkrývání jeskynních kosterních nálezů.
Archa Noemova a Světlo a život budou návštěvníkům otevřeny do neděle 3. března 2019. Aktuální informace o výstavách, otevírací době a vstupném naleznete na našich webových stránkách ww.nm.cz v sekci Navštivte nás – Objekty.

18.2.2019 18:02:04 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 17 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Výstavy

Fotografie Miloše Budíka v Praze

Vila Tugendhat ve fotografii Miloše Budíka

Muzeum města Prahy navazuje na výstavu Muzea města Brna Miloš Budík – Jsem fotograf, a představí hlavním ...celý článek



Časopis 17 - sekce

DIVADLO

Nová výzva Kašpar.Dramatik

Martin Hofmann (Cyrano)

Spolek Kašpar je soubor, který je již více jak třicet let etablovaný na české divadelní scéně. Aktuálně hraje celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Premiéra 24 z dílny pěti choreografů

Dům tanečního umění Praha

Bohemia Balet, soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy chystá nový komponovaný program. Večer nese společný n celý článek

další články...