zvláštní poděkování
Volný.cz

Křesťanské tipy 46. týden

Křesťanský magazín
Ve Vatikánu proběhla biskupská synoda o mládeži. Na to, co přinesla, jsme se ptali biskupa Tomáše Holuba. Režie J. Rásocha (Premiéra). Mladí lidé, víra a rozlišování povolání – tak znělo motto měsíc trvající biskupské synody, na níž se do Říma sjelo na 300 zástupců biskupských konferencí z celého světa. Jaký je ale konkrétní dopad takto rozsáhlého projektu? Jak zpřístupnit duchovní poezii širokému spektru lidí? Ukážeme, jak se tento rébus pokusili vyřešit v rámci multimediálního projektu sbírky Daniela Rause. V reportáži z pražského konventu dominikánů si prohlédneme nový vchod do kláštera, který není jen zajímavou ukázkou funkčnosti moderní architektury ve starobylých prostorech, ale také pozvánkou do bohaté klášterní nabídky společenského programu pro širokou veřejnost. Mezinárodní vězeňské společenství v našich věznicích nabízí řadu projektů. Jedním z nich je program Building Bridges, jehož smyslem je kontaktovat pachatele a oběti nesouvisejících trestních činů. Smyslem společného setkání je umožnit oběma stranám odpovědět na otázky, které je napadají a v případě obětí trápí.
Vysílání: 18.11., 13.05 hod., ČT2
Opakování: 20.11., ČT2., 22.11., ČT2

Povinnosti nejen svaté (2/3)
Činnost církve zasahuje do mnoha oblastí a ovlivňuje i ty, kteří se k žádné víře nehlásí. Nový dokumentární seriál o velké i drobné práci kněží i řádových sester. Připravili P. Kotrla a J. Fišer (Premiéra). Farář Josef Suchár má poměrně netradiční koníček – rád řídí a opravuje velké stroje. I proto ho dnes zastihneme v kabině bagru, ale navštívíme s ním také neratovský pivovar a poutní kostel. S boromejkami si prohlédneme dům čtyř světů – domov svatého Karla Boromejského. A mimo jiné se zde podíváme do zázemí sester – do klauzury. Martina Lanžiho dnes čeká svatba v broumovském klášteře a také farní den, kde chce s farníky probrat plány na výstavbu nové fary. A s Milanem Palkovičem se podíváme na vinice a také do arcibiskupských sklepů v Kroměříži. Farář z Velkých Losin byl totiž také pověřen liturgickým dozorem nad mešním vínem. Druhý díl seriálu, ve kterém nahlédneme za zdi církve.
Vysílání: 18.11., 14.00 hod., ČT2
Opakování: 21.11., ČT2., 22.11., ČT2

Uchem jehly
Setkání evangelického faráře Pavla Klineckého s herečkou Milenou Steinmasslovou. Režie J. Semschová (Premiéra). Dnes do Třebenic zavítá žena, díky které ožilo mnoho divadelních, filmových a televizních postav, herečka Milena Steinmasslová. S Pavlem Klineckým si bude povídat o svém životě, o herectví a rétorice, ale i o politice a úloze každého člověka za stav země, ve které žije.
Vysílání: 18.11., 13.35 hod., ČT2
Opakování: 20.11., ČT2., 21.11., ČT2

5.11.2018 10:11:24 Redakce | rubrika - Noc kostelů/ Víra

Časopis 13 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Sedmé nebe

Články v rubrice - Noc kostelů/ Víra

Hádanky domů života: Hostouň a Kladno

Hádanky domů života: Hostouň a Kladno

Hádanky domů života II: Hostouň a Kladno
P. Vacek nám představí dva hostouňské židovské hřbitovy a zapomenu ...celý článek


Cesty víry a Naše tradice Velikonoce

Cesty víry a Naše tradice Velikonoce

Naše tradice: Velikonoce a Smrtná neděle
Miroslav Táborský představuje šestero postních nedělí, které symbo ...celý článekČasopis 13 - sekce

HUDBA

Mongolská rocková senzace The Hu míří na RfP

The Hu

Kombinují metal s hrdelním zpěvem šamanů a tradičními lidovými nástroji - mongolský fenomén The Hu, který aktu celý článek

další články...