zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Taneční příběhy Darii Klimentové

Taneční příběhy Darii Klimentové

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Taneční příběhy Darii Klimentové (1/5) - Giselle
Významná česká primabalerína a taneční pedagožka Daria Klimentová vypráví o svých setkáních s velkými baletními rolemi (2017). Kamera a režie M. Kubala. Cyklus Tanečních příběhů byl s významnou primabalerinou Dariou Klimentovou natočen v závěru její aktivní kariéry. Požádali jsme ji, aby nám vyprávěla o svých oblíbených rolích, o těch, které v životě nejčastěji tančila, a uvedla nás do světa tanečních špiček.

Setkávali jsme se na půdě tanečních sálů Národního divadla v Praze, kde vedla své Master Classes, ale i na jevišti Státní opery, kde pro nás společně se svým tanečním partnerem posledních let natočila i části pas de deux, které na svých mistrovských kurzech vyučovala a o nichž také hovořila v kontextu celého baletu. Název cyklu je víceznačný, protože každý díl v sobě skrývá příběhů několik – příběh konkrétního baletu i jeho vzniku včetně osudů jeho autorů a interpretů. A samozřejmě nechybí osobní vztah Darii Klimentové k dané roli.
Úvodní díl představí jeden z nejstarších a nejoblíbenějších baletů, který vznikl už bezmála před dvěma sty lety, ale diváci ho milují dodnes. Giselle je příběh dívky, které ze zklamané lásky puklo srdce a ona se stala vílou.
Vysílání: 02.7., 22.50 hod., ČT art
Opakování: 05.7., ČT art., 08.7., ČT art

24.6.2024 12:06:30 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Z éteru

Orfeus v podsvětí od Offenbacha

Jana Jonášová, Josef Bek  (Orfeus v podsvětí)

J. Offenbach: Orfeus v podsvětí
Antické pletky nevěrné Euridyky a bájného pěvce z dílny mistra pařížské ope ...celý článek


Mamzelle Nitouche v překladu a úpravě Oldřicha Nového

Mamzelle Nitouche

Mamzelle Nitouche
Proslulá opereta Florimonda Rongera zvaného Hervé v překladu a úpravě Oldřicha Nového (19 ...celý článekČasopis 29 - sekce