zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Zemřela Blanka Severová

Blanka Severová

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Se zármutkem oznamujeme všem spolupracovníkům, divákům a přátelům, že 14. června 2022 zemřela ve věku 73 let emeritní sólistka Opery Národního divadla, paní Blanka Severová.
Blanka Severová se narodila se 1. srpna 1948 v Teplicích v Čechách. Zpěv studovala nejprve v letech 1971–72 na Janáčkově akademii múzických umění Brno u Vlasty Linhartové, pak na Hudební fakultě AMU, kde v roce 1975 absolvovala u Přemysla Kočího. Ještě téhož roku hostovala v Národním divadle v roli Kněžny v Dvořákově opeře Čert a Káča.

Od 15. února 1976 do 31. prosince 1987 byla sólistkou opery Národního divadla. V roce 1978 jí byla svěřena Hraběnka v nové inscenaci Mozartovy Figarovy svatby, s níž se následně představila také během zájezdu Národního divadla v Německé spolkové republice. Jejími dalšími rolemi byly Mercedes v Bizetově Carmen, Verdiho Hraběnka Ceprano v Rigolettovi, Annina v Traviatě a Zjevení v Macbethovi, Smetanova Anežka ve Dvou vdovách, Julie v Dvořákově Jakobínu, Kohout a Sojka v Janáčkových Příhodách lišky Bystroušky a Ellen Orfordová v Brittenově Peteru Grimesovi. Věnovala se také pedagogické činnosti a byla ředitelkou ZUŠ Praha- Prosek.

Čest její památce!

27.6.2022 10:06:17 Redakce | rubrika - Ze zlaté kapličky

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

MARTA

Časopis 33 - sekce

HUDBA

Michal Hrůza v Rudolfinu

Michal Hrůza v Rudolfinu

Michal Hrůza v Rudolfinu
Speciální koncert populárního zpěváka a skladatele k oslavě dvaceti let na české h celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Dvacet let od velké vody v knihovně

Ústřední knihovna

Povodeň, jejíž druhá vlna se Českem prohnala mezi 12. a 15. srpnem 2002, překvapila svoji intenzitou. Následky celý článek

další články...