zvláštní poděkování
Volný.cz

Festival Za poklady Broumovska míří do finále

Prague Cello Quartet

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Sérii letních prázdninových koncertů festivalu Za poklady Broumovska uzavře v úterý 28. září 2021 od 18 hodin v sále Dřevník broumovského kláštera soubor Prague Cello Quartet.
Návrat multižánrového tělesa Prague Cello Quartet tvořeného čtyřmi vynikajícími violoncellisty Petrem Špačkem, Janem Zvěřinou, Janem Zemenem a Ivanem Vokáčem přinese na pódium multifunkčního sálu Dřevník, který je součástí areálu broumovského kláštera, originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale i filmových melodií, jazzových, rockových a popových hitů. Koncert je benefiční, výtěžek putuje na podporu festivalu, který jinak dobrovolné vstupné z průběhu letních koncertů věnuje tradičně na opravu kostelů broumovské skupiny. Vstupenky na koncert za 290 Kč, 690 Kč (vstupné + podepsané CD) a 990 Kč (exkluzivní místo, podepsané CD a osobní setkání s umělci s číší vína) je možné zakoupit na webu festivalu www.zapoklady.cz. Pro vstup na koncert je nutné dodržet aktuální opatření stanovená vládou.

Ohlédnutí za 16. ročníkem festivalu: Hlavní myšlenkou, která se prolnula celým festivalem, bylo Léto ve všech jeho podobách, připomněli jsme i 180. výročí narození Antonína Dvořáka. Festival objednal premiérové skladby u rezidenčního skladatele Tomáše Illeho a představil novinku v podobě dalších rezidentur – violoncellisty Jiřího Bárty a hornistky Zuzany Rzounkové. Přivítali jsme umělce světového renomé – pianista Boris Giltburg, zahraniční komorní soubory i sólisty – slovenské Moyzesovo kvarteto, polské The Six & Sax Duo, hornisty z Německa a Maďarska Jörga Brücknera, Szabolcse Zempléniho, i jejich české kolegy – Filharmonii Hradec Králové s dirigentem Andreasem Sebastianem Weiserem, mezzosopranistkou Ester Pavlů a houslistou Kristianem Mráčkem, Trio Českého rozhlasu se Svatoplukem Schullerem, klarinetistu Milana Poláka, klavíristky Terezii Fialovou a Janu Goliášovou, soubory Victoria Ensemble, Cimbálovou muziku Milana Broučka se zpěvačkou Michaelou Katrákovou nebo Epoque Quartet s duem Siempre Nuevo.

„Festival roste, udržuje svou stálou „reprezentativní základnu“ v kostelích broumovské skupiny, ale rozšiřuje své působení i mimo nádherné církevní stavby a objevuje pro publikum nová kouzelná místa broumovského regionu,“ dodává k letošnímu ročníku ředitelka festivalu Tereza Kramplová. Kromě open air koncertu Cimbálové kapely Milana Broučka na kopečku v Hejtmánkovicích také festival představil koncem srpna programovou novinku – dvoudenní koncentrovaný doprovodný program v broumovském klášteře, který nabídl prohlídky kláštera s mini koncerty Tria Braunensis, představení pro děti v podání Naivního divadla Liberec, koncerty kytaristy Alexandra Glize a Bachovskou noc za svitu svíček s Jiřím Bártou.

Letní koncerty festivalu si přišlo do barokních kostelů vyslechnout přes 2000 návštěvníků, kteří na dobrovolném vstupném přispěli celkovou částkou 164 266 Kč. Ta bude putovat poměrem na opravu kostelů broumovské skupiny, do teplické i polické farnosti. Výtěžek z prvního koncertu do tohoto čísla není zahrnut a byl na základě dohody organizátorů, sponzorů a farnosti na místě zdvojen a zaslán prostřednictvím Nadace Via a Diecézní Charity Brno na moravské obce postižené tornádem. Jednalo se o téměř 50 tisíc Kč.

Nad 16. ročníkem festivalu převzali osobní záštitu kardinál Dominik Duka OP, ministr kultury ČR Lubomír Zaorálek a víceletou záštitu převzal Královéhradecký kraj.

Hlavními partnery festivalu jsou Ministerstvo kultury ČR, Královéhradecký kraj, město Broumov a společnost MND. Významnými partnery jsou Hobra-Školník, Státní fond kultury ČR, Dobrovolný svazek obcí Broumovsko, Wikov a Z-Trade. Partnery festivalu jsou královéhradecká diecéze a místní farnosti, Benediktinské opatství sv. Václava v Broumově, Agentura pro rozvoj Broumovska, Region Broumovsko, velvyslanectví Polska, společnost Petrof, penzion Jízdárna Hejtmánkovice a místní živnostníci a podnikatelé, kteří přebírají patronát nad koncerty ve svých obcích. Mediálními partnery 16. ročníku festivalu jsou Mall.tv, Radio Classic, Český rozhlas Hradec Králové, Klasikaplus.cz, Opera+, časopis Harmonie, PROPAMÁTKY, Scena.cz, Naše Broumovsko a Katolický týdeník.

21.9.2021 09:09:54 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 42 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pretty Woman (MdB)

Články v rubrice - Festivaly

Koncerty LM s Ivem Kahánkem a Pavel Haas Quartetem

Irvin Venyš a Ivo Kahánek

20. ročník MHF Lípa Musica se pomalu chýlí ke svému závěru. Předposlední koncerty, které jsou na programu tent ...celý článek


Angela Hewitt zastoupí klavíristku Pires

Angela Hewitt   (Foto: Keith Saunders)

Klavírní festival Rudolfa Firkušného s politováním oznamuje, že klavíristka Maria João Pires byla ze zdra ...celý článek


Dance Brno 2021

Dáma s kaméliemi

Festival Dance Brno současného profesionálního baletu v České republice se uskuteční 18. – 23. října 20 ...celý článekČasopis 42 - sekce

HUDBA

Muzikál DONAHA v MDMB

Muzikál DONAHA (Foto: Martina Dvořák Venigerová)

První letošní novinkou mladoboleslavského souboru bude muzikál DONAHA, kterou divadlo uvede dne 15. října 2021 celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Dokument Harold Lloyd

Harold Lloyd

Harold Lloyd
Měl rád nebezpečí, téměř na to doplatil životem, ale svět se jeho kouskům směje dodnes. Německ celý článek

další články...