zvláštní poděkování
Volný.cz

Hobojista Vilém Veverka zve na multižánrové koncerty

Vilém Veverka a Zdenek Merta

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Světově proslulý hobojista Vilém Veverka zakotví v září nejdříve v novém hudebním multižánrovém klubu Kamina Boat (Smíchovská náplavka vedle botelu Admirál) v úterý 24. září 2019 od 20:00 h. Představí se zde se speciálním programem ve spojení se skladatelem a klavíristou Zdenkem Mertou. Po tomto skvělém koncertu zavítá se svým Ultimate W Bandem v pondělí 30. září 2019 od 19:00 h do Měšťanské besedy v Plzni.

„Koncert v Plzni to bude performance na pomezí klasiky a Art rocku,“ přibližuje Vilém Veverka a dodává: „Kapela Ultimate W Band je stále nová platforma. Posluchači se mohou těšit na nové skladby a hudbu inspirovanou např. Led Zeppelin nebo Marianem Vargou.“ Tajemstvím není ani to, že oba koncerty jsou pomyslným prologem pro připravované album, které tradičně vyjde u Supraphonu.

Multižánrový Klub na vlnách Kamina Boat představí poprvé Viléma Veverku a Zdenka Mertu ve speciálním projektu, který má za prvotní cíl ukázat jakýsi průnik žánrů. Hudba nemusí mít jen klasická schémata, ale může vkusně zapůsobit i na publikum, které svou cestu do koncertních sálů prozatím nenašlo. Osu dramaturgie v tomto případě tvoří vedle skladeb A. Piazzoly či E. Morriconeho i autorské skladby Zdenka Merty.

„Vybral jsem si k sobě jednoho z nejlepší českých performerů současnosti, hobojistu Viléma Veverku, který přes své jednoznačně klasické hudební zaměření je schopen velmi autenticky a virtuozně realizovat i jiné hudební styly či žánry. Na klasickém půdorysu tak vzniká zajímavý hudební kompilát, který co do interpretační kvality a stylové vytříbenosti nemá v českém měřítku příliš obdoby. Pro mě samotného je pak setkání s „klasikem“, jakým Vilém Veverka primárně je, velké obohacení i novým impulsem pro novou tvorbu,“ dodává Zdenek Merta.

Interpret slouží primárně svému publiku, jeho úkolem ve 21. století je pak i hledání nových cest a možností, jak v přesycené době umožnit posluchačům nový zážitek z hudby, stejně tak i schopnost oslovit další potenciální posluchače. Tolik si klade za cíl koncertní koncepce s názvem „Hands on Music“.

Neváhejte – s hobojistou Vilémem Veverkou se můžete potkat v úterý 24. září 2019 od 20:00 h v Praze v novém hudebním multižánrovém klubu Kamina Boat (Smíchovská náplavka vedle botelu Admirál). Nebo v pondělí 30. září 2019 od 19:00 h v Měšťanské besedě v Plzni. Oba koncerty představují událost podzimní sezóny.

Více informací na oficiálních stránkách Viléma Veverky zde .
Vstupenky 24. září 2019 – koncert se Zdenkem Mertou zde .
Vstupenky na koncert 30. září 2019 zde

16.9.2019 22:09:01 JoMe | rubrika - Koncerty

Časopis 32 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jiráskův Hronov

Časopis 32 - sekce

DIVADLO

Divadlo Mana připravuje komedii 5 za 1

S.Jachnická, D.Černá, D.Pfauserová, T.Vítů, D.Pfauserová

Českou premiéru komedie 5 za 1 italského dramatika Enrica Luttmana připravuje divadlo Mana v pražských Vršovic celý článek

další články...

HUDBA

Jan Smigmator dokončuje nové album

Přebal singlu

Swingový zpěvák Jan Smigmator dokončuje v těchto dnech nové album, které na podzim vydá u Supraphonu. Svým pří celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 33. týden

Potrava duše & těla II (7/11)
Pistáciový dortík, vyrobený z čaje. Francouzský dokumentární cyklus. V Paříži celý článek

další články...