zvláštní poděkování
Volný.cz

Roztančené divadlo v Mladé Boleslavi

Roztančené divadlo

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

V sobotu 2. 12. 2017 se v Městském divadle Mladá Boleslav uskutečnil jedinečný večer s názvem Roztančené divadlo II. aneb když herci tančí. Autory celého projektu jsou tanečníci Martin Šimek a Tereza Řípová, kteří společně s divadlem celou akci již podruhé zorganizovali.
Jako moderátoři se představil herec a umělecký šéf Petr Mikeska a herečka Tereza Kostková.

Celý večer byl rozdělen na dvě části. V první se představili standardní tance, ve druhé části se tančilo v latinsko-amerických rytmech. Soutěžilo se ve třech kategoriích: Pomyslné třetí místo – Vítěz tipu (pro tanečníka či tanečnici, kteří získali nejvíce hlasů na základě hlasování prostřednictvím internetu a Boleslavského deníku). Pomyslné druhé místo – Vítěz diváků (hlasují přítomní diváci po odtančení všech tanců). A pomyslné první místo – neboli Vítěz poroty. V porotě zasedli: herečka Elišku Balzerová, vítězka loňské Stardance Veronika Lálová, tanečník, choreograf, režisér a bývalý šéf baletu Národního divadla Petr Zuska, zástupce města a zřizovatele Městského divadla Mladá Boleslav Daniel Marek, herec Ota Jirák, herec Jaromír Nosek a herec Matouš Ruml. Každý z porotců měl u sebe číslo od 1 do 10, přičemž 1 je nejhorší 10 nejlepší. Ovšem aby byl průběh večera ještě napínavější, všichni porotci nehodnotili veřejně – v každém kole dva z nich hodnotili výkon verbálně, čtyři z nich pak ukázali své číselné hodnocení a tři z nich svou známku pouze zapsali na svůj list – čímž bylo jejich hodnocení utajené.

Celý večer odstartovala píseň Sway, kterou zazpívali moderátoři a doprovázelo jí společné předtančení všech tanečníků. Jako první zatančila mimo soutěž paní ředitelka divadla Janeta Benešová slowfoxtrot. Druhým číslem večera byl waltz Milana Ligače, dalším tancem bylo tango, které nejdřív zatančila Svatava Milková, a poté Vojta Havelka. Dále předvedla valčík Malvína Pachlová a klasickou část zakončil Daniel Bambas, který zatančil quickstep, po kterém následovala přestávka. V rámci první části večera zazpívala herečka boleslavského divadla Alena Hladká píseň Edith Piaf: No, je ne regrette rien.

Druhou část večera odstartovala samba Svatavy Milkové, následoval jive Vojty Havelky, třetím latinským tancem byla rumba Janety Benešové, která tančila mimo soutěž. Dalším soutěžním tancem byl Cha- cha Milana Ligače, po kterém následovalo Paso doble Malvíny Pachlové, posledním tancem večera byl pak jive Daniela Bambase. I v druhé části večera se o hudební vložku postarala Alena Hladká s písní Ten, kdo táhne s mámou z muzikálu Chicago.
Před vyhlášením výsledků byla na jeviště pozvána loňská vítězka Nina Horáková. A porotkyně Veronika Lálová zatančila karnevalovou sambu v originálním brazilském kostýmu.

Vítězem tipu se stal Milan Ligač, Vítězkou zvolenou přímo od diváků v sále se stala Svatava Milková a Vítězem poroty se stal Daniel Bambas.

Partnery večera byli: Statutární město Mladá Boleslav, Škoda auto, a.s., obchodní centrum Olympia, obchodní centrum Bondy, Taneční klub Praha, Parfumerie Marrionaud, holičství Le Barber, Svatební salon Nuance,Vlasové studio Lucie Fidrová, Marta Šantorová Make up artists, VR Glass Design, Escape Jablonec/Nisou, Knihkupectví Pospíšilová, Pizzerie Trappola, Bowling Bar Steak House Mladá Boleslav, MG Restaurace, Víno velkoobchod.cz, Phant – house of wine, Realitní kancelář Pokorný a Koutkovo květinářství. Šaty do soutěže zapůjčili: Heller dance and fashion, Lee Design Libuše Hybšové a Eva Kopecká. Mediálními partnery Roztančeného divadla II. byli: Boleslavský deník, Radio Signal, Rádio Kiss Delta, Český rozhlas Region, Taneční magazín a První Boleslavská televizní stanice.

5.12.2017 15:12:33 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 46 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Sedmé nebe

Časopis 46 - sekce

HUDBA

Český country zpěvák Pavel Bobek

Pavel Bobek

Znám tvůj sen
Písničkový medailon Pavla Bobka, od jehož úmrtí uplyne tento týden pět let (1976). Spoluúčink celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Letná má opět svou knihovnu

Knihovna v Paláci Letná

Po více než čtyřech letech se na Letnou vrátila pobočka Městské knihovny v Praze. Knihovna v ulici Milady Horá celý článek

další články...