zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Festival Praha žije hudbou opět zaplní ulice

Praha žije hudbou 2023

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Veřejná prostranství hlavního města opět po roce rozezní a roztančí festival Praha žije hudbou. Na více než dvaceti místech v centru i v přilehlém okolí se 7. a 8. června 2024 představí hvězdy rapu, folku, jazzu a popu, písničkáři, dechové bandy i soubory oživující odkaz lidové hudby. Headlinery festivalu jsou zpěvák, textař a tanečník Ben Cristovao, jehož písně poslouchá na Spotify již přes milion lidí, herec a muzikant Igor Orozovič, který právě vydal debutové sólové album Když muž svléká tmu, písničkář a Objev roku v anketě Český slavík Michal Horák, mladý herec a zpěvák Marsell Bendig, jenž vystoupí s finalistkou šesté řady Česko Slovenské SuperStar Lucií Bikárovou, a písničkářská legenda, herec a hudebník Jiří Schmitzer. Vedle headlinerů se mohou posluchači těšit i na dechový showband Brass Avenue, moderní romskou kapelu Le Čhavendar, experimentující smyčcové kvarteto BBQ, nadaného songwritera Rodana nebo rytmy Latinské Ameriky servírující soubor Cumbia Cooperativa. Během dvou festivalových dnů se tak v ulicích hlavního města potkají profesionální hudebníci, buskeři i muzikanti, kteří si chtějí hraní na ulici poprvé vyzkoušet.

„Naším heslem je ‚Umění patří do ulic!’. V tomto duchu již 9 let oživujeme veřejný prostor našeho hlavního města. Každoročně zapojujeme stovky amatérských i profesionálních umělců a společně pozvedáme úroveň pražské pouliční kultury. I letos jsme připravili nabitý program, který přesně v duchu buskingu nabízí každému možnost najít svého oblíbeného interpreta či žánr,” říká ředitel přehlídky Jan Gregar z pořádající organizace Nerudný fest. Největší pouliční festival v Praze zaplní ulice, parky, náměstí a další prostranství včetně těch nejfrekventovanějších míst jako jsou Můstek, Kampa, Jungmannovo náměstí, I. P. Pavlova, Anděl nebo kulturní centrum Stalin v Letenských sadech. Hrát se bude i na Václavském náměstí, před Palladiem na náměstí Republiky, na Vltavské nebo u Werichovy vily. Všude tam se bude pohybovat i červený Uličník, který je symbolem akce i svobodného uměleckého vystupování v ulicích Prahy.
Veškerý program festivalu Praha žije hudbou je zdarma, publikum na místě však může umělce odměnit dobrovolnými příspěvky „do klobouku“, jak je u buskingu zvykem. Podpořit živou kulturu v Praze mohou fanoušci pouličního umění také příspěvkem na organizaci festivalu, a to zakoupením symbolické vstupenky přes GoOut.

Festival Praha žije hudbou je každoročně otevřen všem buskerům a začínajícím hudebníkům, kteří se chtějí představit veřejnosti. Přihlásit k účasti se mohou na www.prahazijehudbou.cz/predvedse/. Festival vítá i dobrovolníky, kteří by chtěli pomoci s organizováním akce a načerpat zkušenosti s pořádáním netradičního festivalu. Více informací mají k dispozici na www.prahazijehudbou.cz/zapojse/.
Pořadatelem festivalu je kulturní nezisková organizace Nerudný fest, která stojí i za festivaly Mladí ladí jazz a Student Fest, Koncertem pro budoucnost a dalšími projekty. Festival Praha žije hudbou vznikl před devíti lety jako reakce na omezování umělecké produkce v ulicích hlavního města a klade si za cíl zlepšovat podmínky pro busking, tedy pouliční hudební, divadelní nebo artistická vystoupení, a to v přijatelných parametrech i pro rezidenty Prahy.

www.prahazijehudbou.cz

20.5.2024 16:05:19 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 26 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Proč bychom se netěšili na Smetanu (MdB)

Články v rubrice - Festivaly

Prague Quiet Music Festival zve na exkurzi do světa tiché hudby

Jürg Frey (Foto: Karel Šuster)

Hlavním hostem 4. ročníku Prague Quiet Music Festivalu bude asamisimasa, přední norský soubor specializující s ...celý článekČasopis 26 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Literární tipy 26. týden

Kniha snů Karen Blixenové

Kafka (6/6) - Dora
Jeden z největších spisovatelů 20. století ve víru tvorby, lásky i vnitřních démonů. Pre celý článek

další články...