zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Marika Gombitová se těší na koncerty v O2 Areně

Marika Gombitová

autor: Patrik Ratajský  

zvětšit obrázek

Patří ke skutečným legendám československé populární hudby a je nekorunovanou královnou slovenského popu. Marika se narodila na Východním Slovensku, v Turanech nad Ondavou. „Prožila jsem tam nádherné dětství. Rodiče sestru Helenku, bratry Michala, Janka a Dušana a mne vedli k lásce k hudbě a ke zvířatům“,
říká Marika Gombitová. „Nadále bydlím v Bratislavě, ale na Východ Slovenska se často a ráda vracím. Je mi tu krásně! Tady oslavím i letošní narozeniny. Přírody, hor, lesů si tady nesmírně užívám. Společnost mi dělají mí tři psíci - bišonek Láska, maltézáček Majky a a na ulici nalezená Bella“.

Kdo bude Marice na jejích dvou lednových koncertech v pražské O2 Areně 16. a 30. 1. 2024 nejvíc chybět?
„Pochopitelně Karel Gott, Miro Žbirka a Vašo Patejdl. Nazpívala jsem s nimi nádherné duety a byli to mí velcí přátelé. Nejen kolegové“, dodává statečná zpěvačka.
Málo se ví, že Marika uspěla i na zahraničních festivalech. Jednu z cen získala na Schlagerfestivalu v Drážďanech a jedním z vrcholů její pěvecké kariéry bylo v roce 1980 vítězství na Mezinárodním písňovém festivalu Intervize v polských Sopotech s písněmi Vyznanie a Chcem sa s tebou deliť.
Českými médii se zcela nesmyslně rozšířilo, že se po nešťastné autonehodě v roce 1980 stáhla do ústraní, přestala komunikovat s novináři a s fanoušky a že přestala koncertovat a vydávat desky. A že se vrátila až po více než 30 letech v roce 2016 díky turné Mekyho Žbirky Road To Abbey Road. Není to pravda!

Symbolem Maričiny nezdolné vůle se stalo její vystoupení na Bratislavské lyře půl roku po nehodě, která jí upoutala na invalidní vozík. Mariku to ale nezlomilo! Jen měsíc před festivalem převezli Mariku z nemocničního lůžka do rehabilitačního ústavu v Kladrubech a hned po recitálu na Lyře se do Kladrub vrátila.
Následovalo 25 aktivních let, během kterých nazpívala 134 písní (k 58 z nich si napsala sama hudbu), vydala 7 sólových alb a absolvovala víc jako 150 koncertů a 114 televizních vystoupení.
V roce 2014 se Marika jako jediná žena z dvaceti osobností české a slovenské kultury do velké charitativní akce na podporu lidí, kteří statečně bojují s nepřízní osudu. Od tohoto roku se zúčastňuje i dalších charitativních akcí a televizních projektů.

Svůj velký comeback uskutečnila Marika Gombitová prostřednictvím koncertu Marika Gmbitová & a přátelé v září roku 2016 v Bratislavě. Během příprav tohoto koncertu dostala nabídku, aby vystoupila jako host Mira Žbirky na jeho turné Road To Abbey Road. Tehdy se rozhodla splnit Mekymu jeho sen a svůj Narozeninový koncert, konaný u příležitosti jejích 60. narozenin, o měsíc posunula.
V roce 2018 převzala z rukou prezidenta Andreje Kisky Pribinův kříž I. třídy za mimořádné zásluhy o kulturní rozvoj Slovenské republiky v oblasti populární hudby. Ve stejném roce se stala první ženou, která získala Velkou cenu Slovenského ochranného svazu autorského za celoživotní dílo.
Loni v prosinci vyprodala bratislavskou Sportovní halu NTC, kde jí nadšené publikum nechtělo dlouho pustit z pódia. A stejné to určitě bude na jejích dvou lednových koncertech v Praze. Letos v srpnu se konal ve slovenském Brusně Muzikálový festival režiséra Jozefa Bednárika (řada slovenských muzikálů, Dracula a Monte Cristo). Marika Gombitová na něm převzala krásné ocenění. Stala se První československou muzikálovou princeznou. Toto ocenění získala díky hlavní roli v dnes už doslova kultovním československém muzikálu Neberte nám princeznu, v němž zazářila po boku Mekyho Žbirky.
Vstupenky zakoupíte na www.ticketportal.cz.

11.9.2023 10:09:37 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Koncerty

Igor Orozovič chystá letní open air koncerty!

Igor Orozovič

Herec a muzikant Igor Orozovič chystá dva srpnové open air koncerty, na kterých se svou kapelou zahraje písně ...celý článek


Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

Jessica Pratt (Foto: Samuel Hess)

Jessica Pratt – uznávaná folková písničkářka, která je známá hypnotickým zvukem akustické kytary a vokál ...celý článek


Elektronické duo twocolors poprvé dorazí do Prahy

twocolors (Foto: AnnikaYanura)

Vycházející hvězdy electro-housové scény, twocolors, kteří přinášejí posluchačům tu nejlepší berlínskou produk ...celý článekČasopis 29 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 30. týden

Paříž v zrcadle času

IT archeologie – virtuální klony chrámů v Baganu
Záchrana svatyň poškozených nejsilnějším zemětřesení celý článek

další články...