zvláštní poděkování
Volný.cz

Karin Ann dává v klipu babyboy další rozměr

Karin Ann

autor: Ondřej Pýcha   

zvětšit obrázek

Ještě to není ani rok, co nová slovenská zpěvačka Karin Ann vydala první singl, a už má za sebou celou řadu mezinárodních úspěchů. Skladatelka a výtvarnice stihla za krátkou dobu zaujmout redaktory amerických The New York Times, německého Bildu nebo evropské MTV a dostala pozvání absolvovat vyprodané polské turné s hvězdnou zpěvačkou Sanah. Nyní Karin představuje videoklip ke třetímu anglickému singlu babyboy (VIDEO).

V něm rozvíjí svoje hlavní umělecké i osobní téma - právo na to být respektován. Působivé video ukazuje známé příklady utlačování a diskriminace od dvacátých let minulého století až do současnosti a vzdává hold i Rose Parksové, která před 65 lety v americké Alabamě prostým odmítnutím uvolnit místo v autobuse spustila vlnu protestů. Ty nakonec vedly k ukončení segregace černochů a lidí s jiným zbarvením kůže.
„My jako mladí lidé chceme, aby se společnost vyvinula, přestala kastovat, škatulkovat a aby každý mohl svobodně žít. Proto jsem se rozhodla v klipu ukázat, že intolerance je bohužel ve společnosti častým jevem v každé dekádě,“ popisuje Karin Ann, která ve své hudbě dlouhodobě upozorňuje na genderovou nevyváženost, netoleranci k sexuální orientaci či náboženským otázkám nebo rasovou diskriminaci.

Videoklip se natáčel pod režisérským dohledem Gregora Valentoviče. Děj začíná ve dvacátých letech minulého století, kdy ženy neměly právo volit, a postupuje dopředu do současnosti, přičemž poukazuje na harašment, genderové i rasové segregace, utlačování lidí z LGBT komunit, nebo zažité stereotypy žen jako vykonavatelek všech domácích prací.
Zajímavostí celého ztvárnění je koncipování videa do jednoho plynulého záběru, ale i to, že hlavní postava herec Jakub Kotek, který prochází historií, zažívá diskriminaci v opačném gardu. Ve dvacátých letech tudíž nemůže volit, později je Afroameričany vytlačen ze svého místa v autobuse, stane se objektem sexuálního obtěžování a v gay baru jej ponižují za heterosexuální orientaci. „Doufám, že tato píseň a hudební video alespoň trochu přispějí k debatě o celém problému. Protože svoboda osob končí tam, kde omezuje druhé,“ dodává Karin Ann. Z dalších známých osobností si v klipu zahrály i Bára Votíková, brankářka fotbalové Slavie, a její partnerka Bára Mlejnková, profesionální hráčka pokeru.
Za zvukem aktuálního singlu babyboy stojí dvorní producent Yungbluda, Brit Matt Schwartz a slovenský producent
Tomi Popovič.

www.karin-ann.com

8.3.2021 14:03:01 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 15 - rubriky

Archiv čísel

reklama

NdB

Články v rubrice - Novinky...

Queenie představuje dva nové videoklipy

Michael Kluch (Queenie)

Hudební skupina Queenie, jež svojí tvorbou vzdává hold britské legendě Queen, stála před živým publikem naposl ...celý článek


Zrní vydali „africký singl“

Milimetr

Zdánlivá maličkost může mít později obrovské následky, takové je východisko nového singlu Milimetr od kapely Z ...celý článek


Floex vydává singl Pape And Tura

Floex (Foto: Jirka Libanský)

Tomáš Dvořák aka Floex vydává singl Pape And Tura z připravovaného herního soundtracku adventury Papetura pols ...celý článekČasopis 15 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Izraelské koprodukční drama Foxtrot

Foxtrot

Foxtrot
Osamělý velbloud, nezvěstný syn a erotický komiks v mezinárodně oceněném izraelském koprodukčním dr celý článek

další články...