zvláštní poděkování
Volný.cz

Katarína Knechtová má nové album Svety

Přebal alba Svety (HP  -Katarína Knechtová)

autor: Jakub Gulyas  

zvětšit obrázek

SVETY – moje, vaše a v neposlední řadě naše společné. Já v tom vašem a vy v tom mém. Těmito slovy pojmenovala zpěvačka, skladatelka, textařka, klavíristka a kytaristka Katarína Knechtová své nové album. Novinka je časosběrnou sbírkou zážitků, pocitů a myšlenek a vznikala čtyři roky. Producenty alba Svety jsou Randy Gnep a světoznámý Christian Eigner ze skupiny Depeche Mode. Fanoušci se mohou těšit na dest skladeb a jeden bonus, včetně hitů FEA (VIDEO), V modlit-bách či aktuálního Takí sme (VIDEO) .

"Svety považuji za svoje nejkomplexnější album. Pracovala jsem na něm průběžně. Když byl čas, když byla chuť a volné nahrávací studio. A to jsou pro mě ideální podmínky. Hlavně z toho důvodu, že jsem se mohla k písničkám vracet, mít zdravý odstup, nechat některé věci uzrát, praco-vat v klidu bez časového stresu, a hlavně k vlastní spokojenosti," prozradila Katarína Knechto-vá.
Katka je autorkou všech písní a poloviny textů. Kromě zpěvačky se na textech podílel Vlado Krausz, Martin "Fefe" Žúži z Hexu, Silvia Kaščáková, Michal Hrůza, a na bonusové skladbě Svoboda je pírko i Stanislav Štepka. "Materiálu je vždy více a pro mě není jednoduché vybírat a selektovat. Vždy hledám cestu pro tu danou píseň, jak ji pojmout, s kým ji nahrávat, kdo by ji mohl produkovat. Je to dlouhý proces a někdy se také nepodaří, takže občas song, ačkoli je rozpracovaný, jednoduše vyhodím, protože se se skladbou samotnou a s její realiza-cí nejsem ztotožněná anebo se mi po čase nezdá tak dobrá,“ vysvětluje proces tvorby Kat-ka.

Novou desku Svety nahrávali muzikanti z kapely Knechtové, Stano Kociov, Braňo Kociov a Jozef Graus. Hostovali na něm i další skvělý hudebníci jako Dano Šoltis, Rasťo Uhrik a Ferko Jano. Producenty alba jsou Randy Gne-pa a Christian Eigner, člen skupiny Depeche Mode.
"Spolupráce s produ-centy je vždy na přátelské bázi. Základní věc je, že máme vždy společný cíl, a to vypustit do světa co nejlepší písničky, udělat maximum. S Randym a Adamem Kurucem jsem spolupracovala ještě na písni "FEA". Po této skladbě jsem se rozhodla, kterým hudebním směrem půjdu dál. Album je zvukově pestrý, protože jsou na něm rockové písně, tak trošku i vliv osmdesátých let, elektronika a balady. A také dva duety, aktuální singl s Adamem Ďuricou "Takí sme" a další s mým kamará-dem Michalem Hrůzou," doplňuje Knechtová.

Obal desky nafotil zpěvaččin oblí-bený fotograf Jakub Gulyas: "Focení jsem si užívala. Spolupráce s Jakubem je pro mě vždy zážitkem, protože mě fascinuje jeho vidění světa, jeho oko a také to, jak vidí mě. Vizuál coveru je o našich světech, o dualitě a o žensko-mužském elementu v každém z nás,“ uzavírá Katka Knechtová.
Album Svety je k dispozici na všech digitálních platformách. Pro Katku Knechtovou je nyní prioritou návrat na koncertní pódia. Dokud se tak stane, chystá pro fa-noušky nový merch a design webu.

www.katarinaknechtova.com

9.11.2020 18:11:59 DePe | rubrika - CD boxy

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pražské kulturní fórum 2021

Články v rubrice - CD boxy

Album Domeček z karet jako aluze na stav planety

Matheus s albem Domeček z karet

Ze spojení rapera Matheuse s producentem a multiinstrumentalistou Adamem Urbanem alias Renkem vzešlo letos na ...celý článek


Morcheeba - Blackest Blue

Přebal alba

Blackest Blue je desátým studiovým albem britské skupiny Morcheeba, jež působí na hudební scéně bezmála tři de ...celý článekČasopis 16 - sekce

OPERA/ TANEC

Českolipský komorní cyklus zahájí poctou fagotu

Ondřej Šindelář

Čtvrtá sezona Českolipského komorního cyklu bude v důsledku přetrvávajících restriktivních protiepidemických o celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

České filmové tipy 16. týden

Československý filmový týdeník 1971 (1354/2379)
Jak byl promítán v kinech právě před padesáti lety (Premiér celý článek

další články...