zvláštní poděkování
Volný.cz

Katarína Knechtová má nové album Svety

Přebal alba Svety (HP  -Katarína Knechtová)

autor: Jakub Gulyas  

zvětšit obrázek

SVETY – moje, vaše a v neposlední řadě naše společné. Já v tom vašem a vy v tom mém. Těmito slovy pojmenovala zpěvačka, skladatelka, textařka, klavíristka a kytaristka Katarína Knechtová své nové album. Novinka je časosběrnou sbírkou zážitků, pocitů a myšlenek a vznikala čtyři roky. Producenty alba Svety jsou Randy Gnep a světoznámý Christian Eigner ze skupiny Depeche Mode. Fanoušci se mohou těšit na dest skladeb a jeden bonus, včetně hitů FEA (VIDEO), V modlit-bách či aktuálního Takí sme (VIDEO) .

"Svety považuji za svoje nejkomplexnější album. Pracovala jsem na něm průběžně. Když byl čas, když byla chuť a volné nahrávací studio. A to jsou pro mě ideální podmínky. Hlavně z toho důvodu, že jsem se mohla k písničkám vracet, mít zdravý odstup, nechat některé věci uzrát, praco-vat v klidu bez časového stresu, a hlavně k vlastní spokojenosti," prozradila Katarína Knechto-vá.
Katka je autorkou všech písní a poloviny textů. Kromě zpěvačky se na textech podílel Vlado Krausz, Martin "Fefe" Žúži z Hexu, Silvia Kaščáková, Michal Hrůza, a na bonusové skladbě Svoboda je pírko i Stanislav Štepka. "Materiálu je vždy více a pro mě není jednoduché vybírat a selektovat. Vždy hledám cestu pro tu danou píseň, jak ji pojmout, s kým ji nahrávat, kdo by ji mohl produkovat. Je to dlouhý proces a někdy se také nepodaří, takže občas song, ačkoli je rozpracovaný, jednoduše vyhodím, protože se se skladbou samotnou a s její realiza-cí nejsem ztotožněná anebo se mi po čase nezdá tak dobrá,“ vysvětluje proces tvorby Kat-ka.

Novou desku Svety nahrávali muzikanti z kapely Knechtové, Stano Kociov, Braňo Kociov a Jozef Graus. Hostovali na něm i další skvělý hudebníci jako Dano Šoltis, Rasťo Uhrik a Ferko Jano. Producenty alba jsou Randy Gne-pa a Christian Eigner, člen skupiny Depeche Mode.
"Spolupráce s produ-centy je vždy na přátelské bázi. Základní věc je, že máme vždy společný cíl, a to vypustit do světa co nejlepší písničky, udělat maximum. S Randym a Adamem Kurucem jsem spolupracovala ještě na písni "FEA". Po této skladbě jsem se rozhodla, kterým hudebním směrem půjdu dál. Album je zvukově pestrý, protože jsou na něm rockové písně, tak trošku i vliv osmdesátých let, elektronika a balady. A také dva duety, aktuální singl s Adamem Ďuricou "Takí sme" a další s mým kamará-dem Michalem Hrůzou," doplňuje Knechtová.

Obal desky nafotil zpěvaččin oblí-bený fotograf Jakub Gulyas: "Focení jsem si užívala. Spolupráce s Jakubem je pro mě vždy zážitkem, protože mě fascinuje jeho vidění světa, jeho oko a také to, jak vidí mě. Vizuál coveru je o našich světech, o dualitě a o žensko-mužském elementu v každém z nás,“ uzavírá Katka Knechtová.
Album Svety je k dispozici na všech digitálních platformách. Pro Katku Knechtovou je nyní prioritou návrat na koncertní pódia. Dokud se tak stane, chystá pro fa-noušky nový merch a design webu.

www.katarinaknechtova.com

9.11.2020 18:11:59 DePe | rubrika - CD boxy

Časopis 48 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Liliom (NdB)

Články v rubrice - CD boxy

Parta vynikajících lidí vydává debutové album

Přebal alba

Na labelu Divnosti vychází album Kam chceš jít, když nejlíp je tady pražské kapely Parta vynikajících lidí. V ...celý článek


Pris vydává druhé album Kopřivy

Pris (Foto: Andrea Petrovic)

Na labelu Divnosti vychází druhá deska Kopřivy od tria Pris. Intenzivní val kytar, syntezátorů a bicích zpečeť ...celý článekČasopis 48 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 48. týden

Jiří Sovák

Na kus řeči
Slavná matka, slavná dcera a neméně slavný moderátor – to je Jiřina Bohdalová a Simona St celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Janáček Brno přesouvá do roku 2021 koncerty

Festival Janáček Brno 2020

Letošní ročník prestižního operního a hudebního festivalu
Janáček Brno se musel přizpůsobit aktuální kompl celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Allen, Scorsese a Coppola

Povídky z New Yorku

Povídky z New Yorku
Jedno město, tři pohledy režisérských ikon na život v něm. Americký film (1989). Hrají: celý článek

další články...