zvláštní poděkování
Volný.cz

Návštěvníci festivalu uvidí film o Michalu Prokopovi jako první

Michal Prokop na plakátě k filmu

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Součástí programu festivalu Krásný ztráty Live, který se navzdory koronaviru uskuteční 14. a 15. srpna 2020 na statku ve středočeských Všeticích, bude také premiéra celovečerního televizního dokumentu o Michalu Prokopovi. Má to svoji logiku, zpěvák je totiž od počátku garantem a spoludramaturgem tohoto festivalu. Režisérem filmu je zkušený filmař a Prokopův muzikantský kolega Jiří Vondrák. Poslední vstupenky na festival pro tisíc diváků za zvýhodněnou cenu jsou k dispozici na webových stránkách festivalu www.krasnyztratyvsetice.cz.

„Festival bude! Připravujeme ho sice ve ztížených podmínkách, ale rád bych vás ujistil, že uděláme všechno pro to, abychom si společně tohle setkání i předpremiéru Vondrákova filmu pořádně užili.“ Vzkazuje příznivcům Michal Prokop. Štáb České televize pod vedením Jiřího Vondráka pracoval na Krásných ztrátách Live už vloni, kdy zde natáčel do filmu materiál: Michala Prokopa v jeho nejpřirozenějším prostředí, tedy na pódiu s domovskou kapelou Framus Five, v rozhovorech s muzikantskými přáteli i v osobním kontaktu s fanoušky. Některým z nich dokonce umožnil zblízka jako členům štábu sledovat, jak dokument vzniká a podiskutovat si s profesionály v oboru dokumentárního filmu.
V té době už měl režisér mnoho pomyslných metrů filmu natočených, na dokumentu se pracovalo od loňského jara. Dlouhý vznik má základ ve Vondrákově snaze zachytit mnohovrstevnatost osobnosti Michala Prokopa ve všech oblastech jeho zájmů, tedy muzikantské, politické i publicistické. Jakýmsi „startovním výstřelem“ natáčení byl březnový vstup Michala Prokopa do Síně slávy české populární hudby v rámci ceremoniálu Cen Anděl.
Režisér filmu Jiří Vondrák se už od konce šedesátých let pohyboval na československé hudební scéně, jeho doménou byl zejména folkrock a šanson, vystupoval sólově i v různých seskupeních. V polovině 90. let hudební činnost omezil a začal se věnovat televizní dokumentární tvorbě. V cyklu Legendy folku a country, který dostal i knižní podobu, zmapoval domácí scénu ve jmenovaných žánrech. Natočil řadu dokumentů o domácích i zahraničních hvězdách, mj. o Jiřím Suchém, Jaromíru Nohavicovi, Haně a Petrovi Ulrychových, Johnu Mayallovi, Johnnym Winterovi nebo skupinách Jethro Tull a Uriah Heep.
Dokumentární film Michal Prokop Až si pro mě přijdou…vznikl v Tvůrčí producentské skupině Dušana Mulíčka v brněnském studiu České televize. Televizní premiéru bude mít dokument na podzim 2020 na ČT art.
Festival Krásný ztráty Live bude i letos především setkáním několika muzikantských generací a přinese výjimečné jednorázové spolupráce, které se nejspíš už nikdy nebudou opakovat. Na pódiích na statku Všetice na Benešovsku zahrají mimo jiné Monkey Business, Buty, Ivan Hlas Trio, Michal Ambrož a Hudba Praha, Laura a její tygři, Luboš Pospíšil & 5P, Lanugo či The Atavists. Samozřejmě nebude chybět ani hostitel Michal Prokop, a to s oběma svými formacemi, jak s plným obsazením kapely Framus Five, tak s akustickým triem s Lubošem Andrštem a Janem Hrubým.

24.7.2020 09:07:05 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 40 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Noc pastýřů (MdB)

Články v rubrice - Festivaly

Fresh senior festival ve Ville Pellé

Fresh senior festival - Petra Janů (Foto: Jakub Joachim)

Bubenečská Villa Pellé zve již v pondělí 21. září od 13.00 všechny aktivní seniory na zdarma přístupný Fresh s ...celý článek


PůlMetronome rozezní Výstaviště

Metronome Prague

Oblíbený festival Metronome Prague to letos nevzdal a připravil originální edici PůlMetronome! Rozjede se napl ...celý článekČasopis 40 - sekce

DIVADLO

Divadla společně zvedají opony!

Kristýna Daňhelová (#zvedameopony - video MdB)

Profesionální divadla z celé republiky vybízejí své diváky, aby se nebáli do divadel, po nezvykle dlouhých div celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 39. týden

Horizont události

Fantomas
Největší zločinec, který kdy terorizoval Paříž! Jean Marais a Louis de Funès ve francouzsko-i celý článek

další články...