zvláštní poděkování
Volný.cz

Dionne Warwick připomene Arethu Franklin

Dionne Warwick

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Soulová legenda Dionne Warwick, která poprvé vystoupí v Česku 14. září 2018, připomene nedávno zesnulou kolegyni
Arethu Franklin. Držitelka 5 cen Grammy zazpívá v pražském Kongresovém centru a nabídne to nejlepší ze své 55 kariéry.
"Náš nebeský otec povolal jeden z nejlepších hlasů do svého nebeského sboru," uvedla zpěvačka po odchodu Arethy Franklin. Obě patří k vokálním virtuoskám a nejúspěšnějším postavám hudby 60. a 70. let. Spojuje je především Whitney Houston, jejíž byla Aretha Franklin kmotrou a Dionne Warwick je její setřenicí. V hudbě je pak nejznámější spojitost ve skladbě I Say a Little Prayer, kterou původně v roce 1966 nazpívala Dionne Warwick a o dva roky později ji do hitparád vrátila verze Arethy Franklin.

Poprvé společně si píseň, v Česku známou jako Proč mě nikdo nemá rád obě divy zazpívaly v roce 1981 v televizní show Solid Gold. Právě tímto hitem legendární Dionne Warwick svou kolegyni v Praze připomene.
„Koncert je součástí evropského turné, na němž Dionne Warwick vystoupí v Zurichu, Londýně, Hamburku nebo u nás v Praze,“ uvedl Patrik Jedlička, ředitel pořádající agentury Brothers Music Agency. Zpěvačka v Praze zazpívá se svojí doprovodnou skupinou, se synem Davidem Elliottem a vnučkou, zpěvačkou Cheyenne Elliott, folk-rockovým zpěvákem Jonem Allenem nebo se slovenským hudebníkem Eugenem Botosem.
Dionne Warwick začínala v gospelovém sboru, s nímž doprovázela Elvise Presleyho a v roce 1962 se vydala na sólovou dráhu s hitem autorské dvojice Burt Bacharach and Hal David Don’t Make Me Over, podle něhož nazvala letošní turné. Písničky jako I Say a Little Prayer, Walk on By, Alfie nebo Do You Know the Way to San Jose patří ke zlatému fondu populární hudby, stejně jako Heartbreaker, který pro ni napsala skupina Bee Gees nebo Grammy oceněný hit č.1 That's What Friends Are For (Keep Smiling), který nazpívala společně EltonemJohnem, Stevie Wonderem a Gladys Knight.

Jako jedna z nejvýznamnějších ikon populární hudby exceluje také na benefičním singlu We Are the World, společně s Michaelem Jacksonem, Bruce Springsteenem, Lionelem Ricchiem, Tinou Turner nebo Dianou Ross. Díky výjimečným pěveckým kvalitám je dodnes vyhledávanou interpretkou duetů, které nazpívala s Glorií Estefan, Olivií Newton John, Plácidem Domingem, Barry Manilowem, B.B. Kingem, Lutherem Vandrossem nebo se svou sestřenicí, nezapomenutelnou Whitney Houston, s níž jela také společné turné Soul Divas (2004). V roce 2014 vydala nahrávky s novou generací hvězd, jako jsou CeeLo Green, Ne-Yo nebo Jamie Fox.
Její písně, které několikrát živě zazpívala na předávání cen Oscarů, zní například ve filmech Svatba mého nejlepšího přítele, Dítě Bridget Jonesové nebo v seriálu Simpsonovi.
Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

27.8.2018 17:08:42 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 42 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LM2019

Články v rubrice - Koncerty

Gaia Mesiah další vichřice na klubová pódia

Gaia Mesiah

Kapela Gaia Mesiah si po jarním Excellent Mistake Tour k novému albu a nabité letní festivalové sezóně natolik ...celý článek


Grey Skies Ahead představí v Praze své nové album

Grey Skies Ahead

Rakouská formace Grey Skies Ahead, která kombinuje prvky post-rocku a moderního metalu, vydala letos nové albu ...celý článekČasopis 42 - sekce

LITERATURA/ UM?NÍ

Skvosty světového panenkového umění

Doll Prague - Anastasia Jankovská

Jedinečná výstava Doll Prague se bude konat od 8. do 10. listopadu 2019 nově v paláci Lucerna v centru Prahy. celý článek

další články...