zvláštní poděkování
Volný.cz

Dvojice Mateřská.com se vrací jako Automatky

Mateřská.com (Foto: Martin Kabát)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Kontroverzní projekt Mateřská.com dvojice zpěvaček Báry Vaculíkové a Lenky Jankovské na sebe upozornil hitem Laktační psychóza. Po pěti letech jejich příběh pokračuje připravovaným albem a pilotním singlem a videoklipem Automatka (VIDEO).
Režie videoklipu se ujal herec a režisér Martin Učík. Setkáte se v něm nejen s oblíbenou dvojicí zpěvaček a jejich ratolestmi, ale seznámíte se i s jejich filmovým partnerem - baletním sólistou ND Michalem Štípou, který se zhostil role tatínka - baleťáka. Zpěvačky jako „Automatky“ rozvážejí své děti na kroužky, dělají jim svačinářky, celý den jsou v jednom kole.

Přirozeně touží být dokonalými matkami svých multifunkčních dětí a zároveň oporou svému křehkému muži. „My ženy máme multitask v krvi. Děti naši kapacitu zvládat víc věcí najednou ještě rozšíří. Klaním se všem matkám, které zvládají s úsměvem na tváři péči o rodinu a navíc se dokáží věnovat i samy sobě,“ říká Bára Vaculíková. Spoluautorem hudby je producent a hudebník
Jiří Burian.
Mateřská.com byla vždy plná humoru, nadsázky a ironie a v tomto duchu pokračuje ve své smělé jízdě. Laktační šílenství je pryč, děti povyrostly a školkový a školní věk přinesl nová témata ke zpracování. Zpěvačky rapují o mateřství bez růžových brýlí a i nadále se snaží skloubit svoje sny s mateřstvím. „Je neuvěřitelné, jak čas letí. Je potřeba si užívat každý den. Naše prvorozené děti šly letos poprvé do školy. Od vydání Laktační psychózy se nám nahromadila v šuplíku témata, která vyústila v realizaci pokračování našeho mateřského příběhu. Jsme přesvědčené, že i tentokrát jsme trefily hřebíček na hlavičku a řada matek se v písních najde, “ říká o desce Lena Yellow.
Mateřská.com má na kontě již sedm videoklipů, které na Youtube viděly miliony diváků. Jejich první singl Laktační psychóza se po jejich účasti v soutěži Hlas Československa stal virálním videem a odstartoval tak realizaci celého projektu a stejnojmenného alba.
Lenka Jankovská (Lena Yellow) a Bára Vaculíková (Divá Baara) spolupracují od roku 2000 jako vokální duo. Vedle svých sólových projektů se věnují vokální tvorbě s mezinárodně ceněnou vokální skupinou Yellow Sisters, se kterou společně vydaly sedm alb a koncertovaly po celém světě.

12.3.2018 15:03:28 Redakce | rubrika - Novinky...