zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Hudební komedie Zapeklitě! v Slováckém divadle

Zapeklitě! (Slovácké divadlo)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Poslední premiéra před letními prázdninami a zároveň další světová premiéra. To je hudební komedie Zapeklitě!, která bude mít ve Slováckém divadle premiéru 22. června 2024. Přímo na míru slováckému souboru ji napsali dramatik, překladatel a odborník na hry Williama Shakespeara Pavel Drábek a respektovaný hudební skladatel Ondřej Kyas. Režie se ujal umělecký šéf Lukáš Kopecký a do hlavní role obsadil držitele Ceny Thálie Tomáše Šulaje. Kromě něj se v inscenaci objeví Pavlína Hejcmanová, Natálie Rašín, Tereza Novotná, Pavel Hromádka, Pavel Šupina, Daniel Gajdoš a další oblíbené tváře hradišťského souboru.

Ve městě se zjevil prapodivný člověk, i s neobyčejným doprovodem. Pan Jan Grobian. Je záhadný, zábavný a rozhodně se nechová podle pravidel slušného chování nebo zvyklostí. A to lidi přitahuje. Nejčastěji je k nalezení v místní hospodě u náhonu a zdejší lidé ho začínají vyhledávat, protože se jim při každém setkání přihodí něco zvláštního i krásně neobvyklého. To je láká a trochu i zneklidňuje. Vlastně hodně. Kdo je to? Podvodník? Blázen? Návštěvník z jiného času? O co tomu cizinci jde? A z čeho žije? A kam je svede? Hudební komedie autorské dvojice Pavel Drábek a Ondřej Kyas je volně inspirovaná tvorbou Williama Shakespeara a antickými příběhy. Nová hra podle prastarých příběhů rozezní duši veselými i tajemnými zápletkami, písněmi a živou hudbou.
Scénář hudební komedie Zapeklitě! napsal Pavel Drábek a má na starosti i dramaturgii. Hudbu složil Ondřej Kyas, který bude řídit i živou kapelu na jevišti. O výpravu se postará Veronika Watzková, o pěvecké nastudování Petr Svozílek, o světelný design Tomáš Příkrý. Režíruje Lukáš Kopecký.

20.6.2024 09:06:55 Redakce | rubrika - Zveme ...